Lipotransfer

Wydaje się, że nadmiar tkanki tłuszczowej na ciele to defekt i jest ona najzupełniej zbędna, ale są sytuacje, w których może bardzo się przydać. To przede wszystkim lipotransfer, czyli zabieg medycyny estetycznej wykorzystujący zjawisko, jakim jest przeszczepianie tłuszczu. Jest to świetna opcja w wielu przypadkach, nie tylko jeśli chodzi o powiększanie biustu.

Własny tłuszcz może się przydać!

Oczywiście współczesna medycyna estetyczna dysponuje wieloma preparatami i produktami, które wszczepiane są w ludzkie ciało w celu nadania mu pożądanego wyglądu i kształtu. Są to na przykład implanty wszczepiane w biust, ale też w pośladki czy też kwas hialuronowy, rzadziej kolagen, wykorzystywane do powiększania i modelowania ust. Własny tłuszcz może być jednak dużo lepszym rozwiązaniem, przede wszystkim dla osób mających skłonności do uczuleń – własny tłuszcz oczywiście nie wywoła reakcji alergicznych. Poza tym jest to dobra alternatywa dla ciał obcych, jak implanty, które, wszczepione pod skórę, mogą dawać dyskomfort, nie tyle nawet jeśli chodzi o odczucia fizyczne, co psychiczne. I wreszcie, jest to sposób na uzyskanie bardzo naturalnego efektu. Implanty w piersiach czy pośladkach mogą być wyczuwalne, zaś własny tłuszcz sprawia, że te części ciała są takie, jakby stworzyła je natura.

Na tym nie koniec. Lipotransfer jest świetnym sposobem także na to, by pozbyć się tłuszczu z określonych miejsc. Zwykle pobiera się go z brzucha czy bioder, a więc z miejsc, w których często jest go za dużo, dzięki temu te części ciała zostają wyszczuplone, tak samo jak w czasie liposukcji.

Świetne rozwiązanie – powiększenie biustu własnym tłuszczem

Lipotransfer najczęściej stosuje się właśnie do wypełniania piersi. Jest to świetna opcja dla pań uskarżających się na mały biust, dla kobiet, których piersi zwiotczały na skutek ubytku tkanki podskórnej (na skutek wieku, ale też odchudzania) czy dla pań, które chcą zrezygnować z powiększania piersi implantami – po ich wyjęciu. Przeszczepianie tłuszczu z brzucha czy bioder do biustu daje niezwykle naturalny efekt, więc nikt nie domyśli się, że dana kobieta poprawiała naturę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie wystarczy jednorazowy zabieg, przeszczepienia tłuszczu należy dokonać nawet 3 razy, by efekt był stały i taki, jakiego się oczekuje.

Powiększenie biustu własnym tłuszczem to jednak nie jedyny zabieg, jakie można wykonać z użyciem własnej tkanki tłuszczowej. W ten sposób można też wypełniać… zmarszczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here