Smukła sylwetka

Zgrabna sylwetka bardzo korzystnie wpływa na ogólny wygląd człowieka, jego kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. Nie zawsze jednak pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej jest łatwe. Jak to zrobić?

Zmiana stylu życia

Pierwszy, obowiązkowy krok, który musi wykonać każda osoba walcząca o smukłą sylwetkę, to wprowadzenie zmian w aktualnym stylu życia. Najczęściej modyfikacji wymaga dieta. Większość osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej po prostu nie ma świadomości, jak bardzo kaloryczne mogą być np. drobne przekąski, pieczywo czy ulubione napoje. Dieta musi więc być zbilansowana – powinny znaleźć się w niej odpowiednio dobrane, zdrowe produkty dostarczające organizmowi potrzebnych składników. Codzienny jadłospis należy jednocześnie komponować tak, aby utrzymywać deficyt kaloryczny. Oprócz jedzenia ważne jest picie wody oraz ruch. Aktywność fizyczna musi stać się naturalnym elementem codzienności.

Wymrażanie tkanki tłuszczowej

W wielu przypadkach sama dieta i ruch nie dają dostatecznych rezultatów. Aby przyspieszyć efekty odchudzania, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z nich jest popularna od kilku lat kriolipoliza Katowice. Zabieg ten to nic innego, jak wymrażanie tkanki tłuszczowej za pomocą specjalistycznej aparatury. Wszystko odbywa się bezinwazyjnie, co oznacza, że osoba wykonująca zabieg nie musi np. dokonywać nacięcia skóry. Za pomocą narzędzi i działania bardzo niskich temperatur osiąga się w określonym miejscu efekt zamrożenia komórek tłuszczu, które następnie są rozbijane i stopniowo eliminowane przez organizm. Kriolipoliza Katowice pozwala usunąć nadmiar niechcianej tkanki, którą dość trudno zredukować innymi metodami, np. z ramion czy brzucha. Zaletą zabiegu jest bezbolesność, wysoka skuteczność i brak konieczności odbywania rekonwalescencji.

Odsysanie tłuszczu

Innym, obok kriolipolizy, zabiegiem przyczyniającym się do wysmuklenia ciała, jest liposukcja. W tym wypadku mamy do czynienia z małą operacją, ponieważ odsysanie tłuszczu jest już poważniejszym i bardziej inwazyjnym działaniem niż wymrażanie tkanki tłuszczowej. Istnieje wiele technik liposukcji. Poza standardowym odsysaniem, popularne jest dziś zastosowanie laserów lub ultradźwięków. Zabieg można wykonać w obrębie niemal każdej dowolnej partii ciała, w której nagromadziły się nadmierne ilości komórek tłuszczowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here