Transplantacja włosów

Wiele osób boryka się z problemem dotyczącym łysienia skóry głowy. Z czasem negatywnie wpływa to na samopoczucie, gdyż pogarsza to ogólny wygląd. Rozwiązaniem w tej kwestii może okazać się transplantacja włosów. Na czym to polega?

Transplantacja włosów Warszawa

Obecnie w wielu klinikach można spotkać się z zabiegami, które polegają na przeszczepie włosów. Tym właśnie jest transplantacja włosów, czyli inaczej mówiąc wszczepianie nowych cebulek. Zdecydowanie największa część klientów to osoby starsze, które męczą się z problemem związanym z łysieniem czy nadmiernym wypadaniem włosów. Warto wiedzieć skąd w ogóle pochodzi ta metoda. Otóż jej twórcą jest amerykański lekarz Norman Orentreich, który po raz pierwszy opisał ten zabieg w 1959 roku. Pierwsza udana transplantacja włosów w Polsce miała miejsce w roku 1984. Jak to się odbywa? Otóż z tyłu głowy pobiera się zespół mieszków, które następnie przeszczepia się w miejsca ich pozbawione. Niekiedy mieszki można także pobrać z bocznych części głowy. Jest to uzależnione od stanu owłosienia głowy klienta.

Wszczepianie włosów Warszawa

W Warszawie można spotkać się z ogromną ilością świetnych klinik, które świadczą usługi z zakresu transplantacji włosów. Jak wygląda ten proces? Otóż przede wszystkim na początku warto wspomnieć o tym, że po takim zabiegu może zostać mała blizna. Powstaje ona wskutek pobierania mieszków, które następnie przeszczepia się w inne miejsce. Jednak blizna ta jest dość mała i po zaszyciu praktycznie niewidoczna. Transplantacja włosów trwa około 8 godzin. Oczywiście zabieg ten jest przeprowadzany w miejscowym znieczuleniu. do zabiegu wszczepiania włosów pacjent powinien się także odpowiednio przygotować. Transplantacja włosów Warszawa to zespół specjalistów i lekarzy, którzy cechują się odpowiednim podejściem do klienta i świetnym doradztwem. Polecają oni także zapuszczanie włosów przed zabiegiem, gdyż pomoże to ukryć ślady po nacięciach.

Wszczepianie włosów Warszawa to zabieg dla osób, które zauważają, że łysienie staje się poważnym problemem. Niekiedy zwykłe szampony czy tabletki nie pomagają, dlatego też konieczne staje się przeszczepienie włosów. Nie jest to bardzo drogi zabieg, jednak przynosi efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here