Podróże w dobie pandemii

Pandemia korona wirusa przewróciła nasze życie do góry nogami. Zmienił się sposób, w jaki pracujemy, robimy zakupy i się uczymy. Również podróże zupełnie zmieniły swoje oblicze. Na szczęście nie oznacza to, że musimy zupełnie z nich zrezygnować, wystarczy tylko stosować się do podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Jak znaleźć bezpieczne noclegi ustroń?

Najwygodniejszym sposobem wyszukiwania noclegów wciąż pozostają internetowe portale z ogłoszeniami. Pod hasłem „noclegi Ustroń” znajdziemy tam całe mnóstwo obiektów różniących się między sobą standardem i ceną. Już na etapie wyszukiwania noclegów w sieci możemy zorientować się, czy miejsce, w którym chcielibyśmy nocować, spełnia najważniejsze standardy higieny. Zwróćmy uwagę na to, czy dany obiekt zapewnia regularne sprzątanie pokoi i części wspólnych, a być może również ozonowanie. To bardzo ważne kryterium, które powinniśmy brać pod uwagę, porównując pokoje ustroń, które przypadły nam do gustu. W razie wątpliwości nie powinniśmy mieć oporów przed kontaktem z właścicielem obiektu i zadaniem mu dodatkowych pytań. W końcu stawką jest zdrowie i bezpieczeństwo nas i bliskich, którzy z nami podróżują.

Co jeszcze powinniśmy sprawdzić?

Warto również pamiętać o tym, że w dobie pandemii sytuacja jest bardzo dynamiczna. Kolejne obostrzenia są wprowadzane i poluzowywane niejednokrotnie praktycznie z dnia na dzień. Zanim więc zaczniemy pakować walizki, powinniśmy upewnić się, czy aktualnie w naszym kraju nie obowiązują żadne nowe zakazy w tym zakresie. Mieliśmy już przecież sytuacje, w których pokoje ustroń były dostępne wyłącznie dla medyków, czy osób podróżujących służbowo. Pamiętając o tym, dobrze jest skontaktować się z właścicielem obiektu, do którego się wybieramy i upewnić się, czy nasza rezerwacja na pewno jest aktualna.

Dla własnego bezpieczeństwa w obecnych czasach najlepiej jest wybierać noclegi ustroń, w których zachowujemy możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji choćby z kilkudniowym opóźnieniem. Powinniśmy mieć świadomość tego, że wirus cały czas pozostaje aktywny. Nawet jeśli przestrzegamy zasad higieny i unikamy dużych skupisk ludzkich, nie mamy gwarancji, że nie zachorujemy albo że nie spotka to któregoś z naszych domowników. Jeśli sanepid na nas obowiązkową kwarantannę, nawet najstaranniej zaplanowana podróż nie dojdzie do skutku, a zaliczka, którą wpłaciliśmy tytułem rezerwacji, może przepaść. Obiekty z możliwością bezpłatnego odwołania rezerwacji powinny być dla nas wystarczająco dobrym zabezpieczeniem w takiej sytuacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here