Jak świętować pierwsze urodziny malucha

Ukończenie przez dziecko pierwszego roku życia, to wielkie wydarzenie. Zwłaszcza rodzice czują w tym czasie przeróżne emocje. Zazwyczaj są oni zaszokowani, że zleciał już okrągły rok. Z drugiej strony cieszą się i są dumni zarówno ze swojej pociechy, jak i z samych siebie – że udało im się przetrwać ten pełen wyzwań czas.

Jak świętować pierwsze urodziny maluszka?

Wielkie wydarzenie, jakim są bez wątpienia pierwsze urodziny pociechy, należy godnie celebrować. Mamy zazwyczaj już kilka tygodni przed tą ważną datą, obmyślają, jak sprawić, by były to naprawdę niezapomniane urodziny Dla dzieci, zwłaszcza tak małych, jest to tak naprawdę dość obojętne. Wydarzenie będą wspominać w przyszłości oglądając zdjęcia, jednak raczej nic z tego dnia nie zapamiętają.

Najważniejsze jest to, aby wszystko dobrze zaplanować. Wtedy urodziny dla dzieci i pozostałych gości będą czymś naprawdę miłym. Warto tego dnia również nie zapominać, że znacznie bardziej istotne jest dobre nastawienie i uśmiech, niż równo ułożone serwetki czy dopasowane do wystroju sali balony.

Co przygotować do jedzenia na urodziny dla dzieci?

Jedzenie to istotny punkt każdej imprezy. Nie inaczej jest z urodzinami dla dzieci. Menu warto ustalić po wcześniejszym zaplanowaniu listy gości. Kiedy będzie już wiadomo, ilu dorosłych i ile dzieci wpadnie na przyjęcie, można dobierać odpowiednie dania.

Jeśli przyjęcie ma się odbyć w restauracji, wówczas nie ma aż tak dużego problemu, jeśli chodzi o jedzenie. Po prostu, podczas ustalania szczegółów z managerem sali, należy wybrać odpowiednie pozycje menu. Jeśli zaprasza się gości przed południem, warto zaserwować im również obiad, a nie samą kawę i tort. Gotowanie w domu przysporzyć może tego dnia wiele problemu, więc nawet jeśli impreza nie jest w restauracji, można zamówić catering.

Przekąski dla dzieci

Ważne jest to, aby pamiętać, że jedzenie na urodzinach powinno być dostosowane do zaproszonych gości. Jeśli wśród nich znajdą się weganie, warto, aby mieli i oni coś do przekąszenia.

Świetnymi przekąskami dla dzieci mogą być na przykład babeczki jajeczne, kolorowe galaretki, własnoręcznie robione lody czy po prostu owoce. Oczywiście nie może zabraknąć tego dnia tortu ze świeczką.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here