Endermologia

Obecnie wiele osób dbających o sylwetkę nie chce ograniczać się jedynie do diety i ćwiczeń. Z tego powodu zaczyna szukać zabiegów, które mogą poprawić jędrność ciała oraz przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Łatwo wówczas natknąć się na zabieg endermologii.

Czym jest endermologia?

To masaż podciśnieniowy, który działa nie tylko na skórę, lecz również podskórną tkankę łączną, a nawet mięśnie. Można przeprowadzać go niemal na całym ciele, w tym również na twarzy.

Zabieg endermologii wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, do którego montowana jest głowica wielkością dopasowana do części ciała poddawanej zabiegowi. Głowica nie przesuwa się bezpośrednio po ciele, lecz po ubranym kombinezonie (nie w przypadku endermologii twarzy). Zabieg trwa około trzydziestu minut.

Endermologia efekty i dla kogo taki zabieg

Efekty endermologii to przede wszystkim przyśpieszenie metabolizmu, uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej, przyśpieszenie pracy układu limfatycznego oraz usuwania toksyn, wspomaganie produkcji włókien kolagenowych (redukcja cellulitu) oraz ujędrnienie skóry. Niektóre z nich można zaobserwować już po pierwszym zabiegu.

Endermologia będzie odpowiednim wyborem dla osób, które chcą schudnąć, pozbyć się cellulitu i zmarszczek, oczyścić organizm z toksyn, ujędrnić skórę, poprawić kontury twarzy, a także uporać się z bólem mięśni i kręgosłupa. Polecany jest także osobom z reumatyzmem. To nie tylko zabieg poprawiający wygląd ciała, lecz odpowiednio zastosowany może mieć również działanie terapeutyczne.

Przeciwwskazania do zabiegu

Endermologia to masaż mechaniczny, więc nie jest polecany wszystkim. Powinny unikać jej osoby ze stanami zapalnymi naskórka, infekcjami skóry, zakrzepicą, dużą ilością tłuszczaków, przepukliną brzuszną i nowotworami. Ponadto nie powinny się na nią decydować również kobiety w ciąży oraz karmiące. Zabieg może sprawić duży dyskomfort osobom nadwrażliwym na dotyk, ponieważ intensywność masowania jest dość duża. Endermologia efekty uboczne to przede wszystkim powstawanie niewielkich siniaków w masowanych miejscach.

Endermologia cena

Cena za jeden zabieg to około 150 złotych na ciało oraz około 50 złotych na twarz, jednak dla długotrwałych efektów trzeba przeprowadzić serię około dziesięciu zabiegów. Podczas takiej serii wizyty powinny odbywać się dwa razy w tygodniu. To od razu sprawia, że endermologia cena wzrasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here