Kompleksowa opieka laryngologiczna w Katowicach

Zapalenie zatok to jedna z najpopularniejszych dolegliwości górnych dróg oddechowych. Jeśli leczenie rozpoczniemy wystarczająco szybko, to mamy szansę na uniknięcie przewlekłej postaci tego schorzenia. Poradnia laryngologiczna Katowice to miejsce, gdzie powinniśmy udać się przy typowych objawach zapalenia zatok.

Schorzenia górnych dróg oddechowych

Laryngolog Katowice to specjalista od leczenia chorób nosa, gardła, uszu, zatok, krtani, przełyku, jamy ustnej, tchawicy, a nawet oskrzeli. Do typowych objawów tego typu schorzeń należą przede wszystkim uporczywy katar, krwawienia z nosa, zapalenie gardła, ból ucha, uczucie jego przytkania, chrypka, chrapanie, bezdech, utrudnione oddychanie, nawracające bóle głowy oraz zaburzenia węchu i smaku. Wczesne zdiagnozowanie oraz skuteczne leczenie zapobiegną przekształceniu się tych dolegliwości w poważny stan chorobowy. Należy pamiętać o tym, że, np. nieleczone zatoki prowadzą do chronicznego i nawracającego zapalenia zatok, a nieustający katar i ciągłe infekcje u małego dziecka do przerostu trzeciego migdałka.

Skuteczna diagnostyka to szybki powrót do zdrowia

Poradnia laryngologiczna Katowice to przede wszystkim świetni specjaliści, którzy szybko i sprawnie diagnozują oraz wdrażają odpowiednie leczenie. Laryngolog Katowice stosuje nowoczesne rozwiązania oraz metody, co pozwala uniknąć bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Przeprowadzane są one zawsze w ostateczności. Każda wizyta w poradni laryngologicznej w Katowicach rozpoczyna się od wywiadu oraz badania fizykalnego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to pacjent kierowany jest również na dodatkowe badania jak morfologia, wymaz,USG, RTG czy tomografia komputerowa.

Gdy do poradni przychodzi mały pacjent

Dzieci są częstymi pacjentami poradni laryngologicznych. Laryngolog dziecięcy Katowice diagnozuje i leczy dolegliwości oraz schorzenia u dzieci do 18 roku życia. To nie tylko leczenie farmakologiczne, ale także często zabiegi związane z usuwaniem ciał obcych z nosa, ucha czy przełyku. Niezwykle ważne jest wtedy odpowiednie podejście do dziecka, które już zazwyczaj wystarczająco przestraszone jest zaistniałą sytuacją. Laryngolog dziecięcy katowice to także fachowa diagnostyka słuchu u dziecka oraz współpraca z innymi specjalistami, np. w sytuacjach wad wrodzonych twarzoczaszki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here