Dolina łez

Medycyna estetyczna ma dzisiaj bardzo szeroką ofertę zabiegową na różnego rodzaju problemy natury estetycznej. Coraz chętniej korzystamy z zabiegów w celu usunięcia blizn, redukcji cellulitu czy spłycenia zmarszczek. Nie bez powodu popularność zyskuje również depilacja laserowa, która jest jedyną trwałą i bezbolesną metodą na pozbycie się niechcianych włosków. Jeśli wciąż nie wiesz o działaniu lasera zbyt wiele, odsyłam Cię do świetnego artykułu, o tym jak przebiega zabieg depilacji laserowej, z którego ponadto dowiesz się także czy jest bolesny i ile kosztuje. Wracając jednak do tematu doliny łez, warto nadmienić, że medycyna estetyczna również ma w swojej ofercie zabiegi pomagające w walce z tym defektem.

Co to jest dolina łez?

O dolinie łez nie mówi się tak głośno, jak o kurzych łapkach czy tzw. chomikach. Tymczasem jest to problem dotykający wszystkie kobiety, a szczególnie te po 40 roku życia, u których defekt ten staje się już bardzo widoczny. Czym jest owa dolina łez?

Dolina łez to defekt skórny, który pojawia się na twarzy, a dokładniej w okolicach oczu. By jak najprościej wytłumaczyć, w którym miejscu występuje, warto zaznaczyć, że nazwa defektu nie jest bez znaczenia. Dolina łez to nic innego jak pewnego rodzaju „koryto” dla płynących łez, które pojawia się tuż pod wewnętrznym kącikiem oka i kieruje łzy ku zewnętrznej części policzka. Dlaczego i kiedy powstaje dolina łez, dowiesz się, czytając artykuł https://www.moment.pl/blog/dolina-lez/, w którym został opisany dokładny powód występowania tego defektu. W artykule tym dodatkowo znajdziesz też informacje, jak odwlec w czasie pogłębianie się defektu.

Zabiegi medycyny estetycznej na dolinę łez

Jak zostało już wspomniane na początku artykułu, medycyna estetyczna ma do zaoferowania szereg zabiegów pozwalających walczyć z tą bruzdą. Jednym z najbardziej popularnych i co niezwykle ważne, skutecznych zabiegów jest mezoterapia. To zabieg, który według wielu kosmetologów skutecznie wypełnia bruzdę, sprawiając, że staje się ona mniej widoczna. Polega na wstrzyknięciu pod skórę specjalnych składników odżywczych, leczniczych lub regenerujących. Ich zadaniem jest wzmożenie produkcji substancji naturalnych odpowiedzialnych za prawidłowe napięcie skóry.

Innym zabiegiem jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w dolinę łez. W efekcie dochodzi do zmniejszenia się bruzdy. Kwas hialuronowy jako naturalnie występujący składnik w naszym organizmie, doskonale absorbuje wodę, przez co świetnie napina skórę. Dodatkowo wspomaga produkcję kolagenu, w efekcie czego następuje spłycenie bruzdy oraz prawidłowe napięcie skóry pod oczami.

Inną alternatywą na spłycenie doliny łez jest wstrzyknięcie kwasu polimlekowego. Efekt zabiegu nie jest widoczny natychmiast, ale daje zdecydowanie bardziej długotrwałe rezultaty. Jego działanie opiera się na naturalnej stymulacji produkcji kolagenu, przez co dochodzi do odbudowy tkanek i naturalnego spłycenia się doliny łez.

Jak widać, medycyna estetyczna oferuje kilka rozwiązań na pozbycie się nieestetycznej doliny łez. Należy pamiętać jednak, by stawiać na sprawdzone gabinety świadczące profesjonalne usługi wysokiej jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here