Kiedy warto zdecydować się na tani certyfikat SSL dla strony

Koszty wykupienia certyfikatu SSL zależne są od szeregu różnych czynników. Kiedy można wybrać ten najtańszy, a kiedy lepiej dopłacić za droższą opcję?

Certyfikat SSL, inaczej także określany jako certyfikat klucza publicznego, to rodzaj certyfikatu zapewniającego szyfrowanie danych używanych na stronie internetowej. Dzięki niemu dane, które przepływają pomiędzy internautą a stron są tajne i nikt, poza uprawnionymi osobami, nie może ich sprawdzić.

Gdy strona posiada certyfikat SSL, wówczas jest nie tylko bezpieczniejsza, ale również bardziej wiarygodna. Właśnie dlatego tak wielu właścicieli stron WWW decyduje się na zakupienie certyfikatu SSL.

Certyfikat SSL dostępny także w niskiej cenie

Wielu przedsiębiorców myśli, że certyfikacja tego typu jest bardzo droga. Dzisiaj jednak bez trudu można kupować tanie certyfikaty SSL, które kosztują nawet mniej niż 100 złotych na rok.

Takie certyfikaty są rekomendowane dla większości stron internetowych, na przykład można zastosować je do strony firmowej czy też do bloga. Sprawdzą się one na każdej stronie, która nie przetwarza dużej ilości danych.

Gdy jednak strona ma zapewniać większą ochronę dla danych, na przykład w przypadku sklepów internetowych, stron korporacyjnych, wtedy warto zdecydować się już na droższy certyfikat SSL, który będzie posiadał silniejsze szyfrowanie i może prezentować zielony pasek w przeglądarce. Warto jednak zaznaczyć, że nawet takie certyfikaty wcale nie wiążą się z bardzo wysokimi wydatkami!

Gdzie można kupić tani certyfikat SSL dla strony internetowej?

Zatem, gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony WWW? Na początek warto zapoznać się z różnymi ofertami, które można znaleźć na stronach dostawców certyfikatów.

Przykładowo, najtańszy certyfikat SSL w kru.pl kosztuje obecnie 29 złotych netto. Można także wybrać certyfikaty droższe w cenie od 299 złotych do 649 złotych netto w przypadku ochrony domeny wraz z jej subdomenami.

Podsumowując, dzisiaj certyfikaty SSL nie są drogie. To dobra inwestycja dla każdej strony WWW!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here