Czy przedłużanie rzęs jest bezpieczne? Jakie są najpopularniejsze metody?

Wiele kobiet, które zastanawia się nad przedłużaniem rzęs, boi się o bezpieczeństwo zabiegu. Nowe zabiegi zawsze wzbudzają pewien niepokój. Podobnie było np. przy wchodzeniu mody na manicure hybrydowy. Wówczas wiele kobiet zastanawiało się nad bezpieczeństwem takiej stylizacji, a jeśli wykonywały również zdobienie na stopach, często wątpliwości rozwiewał doświadczony podolog. Dziś już wiemy, że manicure oraz pedicure hybrydowy jest jedną z najchętniej wybieranych usług w salonach kosmetycznych. A co z przedłużaniem rzęs?

Bezpieczeństwo zabiegu – od czego zależy?

Nie podlega wątpliwości, że podobnie jak z manicure czy pedicure, tak i z przedłużaniem rzęs bezpieczeństwo zabiegu zależy przede wszystkim od umiejętności osoby, która go wykonuje. Dlatego większość kobiet, które decydowały się na pedicure hybrydowy, wykonywała go u specjalisty od stóp – podologa. Jeśli szukasz sprawdzonego podologa w swoim mieście, to koniecznie przeczytaj nasz poradnik http://www.meblemodern.pl/szukasz-sprawdzonego-podologa-w-lublinie-sprawdz-to-zanim-zadzwonisz-do-przyjaciolki/! To zbiór istotnych informacji i wskazówek! Podobnie jest z przedłużaniem rzęs, nie może go wykonać zwykła kosmetyczka bez specjalnych kursów. O ile taka osoba wykona prawidłowo makijaż, o tyle zabieg przedłużania rzęs wymaga specjalnej praktyki, umiejętności i wiedzy.

Zatem jeśli chcesz, aby został wykonany profesjonalni i bezpiecznie, udaj się do salonu specjalizującego się w tej dziedzinie. Tylko tam uzyskasz profesjonalną usługę, której jakość przełoży się na bezpieczeństwo zabiegu.

Jakie są metody przedłużania rzęs?

Wraz z rozwojem technologii i kosmetologii, rozwijają się metody przedłużania rzęs. Dzisiaj najpopularniejsze są metody 1:1, 2D oraz 3D. Są jednak również inne sposoby, w których dobiera się kilka wymienionych metod i stosuje zależnie od potrzeb oraz stanu i jakości rzęs naturalnych.

To jaki rodzaj metody wybierzesz, zależy nie tylko od Twojego gustu, czy pożądanych oczekiwań. Profesjonalne salony wykonujące rzęsy w Lublinie stawiają przede wszystkim na jakość, dlatego też stylistki w nich pracujące najpierw sprawdzają stan i jakość rzęs naturalnych, a dopiero na podstawie konsultacji, wysłuchania oczekiwań klientki i po zbadaniu stanu jakości naturalnych włosków, dobierają metodę przedłużania rzęs. To najlepsze rozwiązanie, które pozwoli idealnie dobrać metodę, a to zaś przełoży się na perfekcyjny wygląd przypominający naturalne efekty.

Decydując się na zabieg, warto poznać zarówno zalety, jak i wady. Choć tych drugich nie ma wiele, to jednak ryzyko wystąpienia uczulenia może niektórych zniechęcić do wykonania zabiegu. Tymczasem w profesjonalnym salonie zawsze, jeśli występuje ryzyko uczulenia, stawia się na metody bardziej bezpieczne i zmniejszające takie ryzyko.

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here