Zadbaj o kominek, czyść fugi - ciesz się dłużej swoim domem

Wybudowanie domu związane jest z podjęciem wielu różnych działań.
Najpierw musimy znaleźć odpowiednia dla nas lokalizację. Jeśli cenisz sobie spokój i ciszę warto rozważyć ogłoszenia właścicieli działek położonych daleko od miasta, blisko lasu lub potoku górskiego. Jeśli wolisz mieć dobry dostęp do przedszkola dla Twojego dziecka, czy też szkoły pomyśl o zakupie działki budowlanej blisko większego miasta – najlepiej w rejonie do 10 km. Jest szansa, że szkoła zorganizuje dojazd autobusem dla Twojej pociechy.

Jeśli już masz działkę budowlaną musisz postarać się o pozwolenie – może to dosyć długo trwać, gdyż pozwolenia na budowę domu zazwyczaj są dość długo rozpatrywane w urzędzie. Podłączenie wody i kanalizacji, gazu, prądu – bez tych mediów nie byłbyś w stanie normalnie funkcjonować. W międzyczasie udasz się do biura projektowego, które przedstawi Ci mnóstwo ofert – można się zgubić w gąszczu ofert z projektami domów. Ostatnio bardzo modne są domu niskie – w stylu amerykańskim, a dużej powierzchni, bez pierwszego piętra, ewentualnie z niewielkim poddaszem.
W tej chwili nikt już nie buduje wielorodzinnych 2 piętrowych domów, gdyż jest to nieopłacalne utrzymywać tak duży budynek.

Po wybudowaniu domu i podłączeniu go do mediów czas na wykończenie. Być może wydaje Ci się to przyjemnością, ale czasem znalezienie sensownego fachowca może potrwać i nieco Cię zdenerwować – choć fachowców jest dużo to nie wszyscy wykonują swoją pracę profesjonalnie.

Jeśli myślisz o łazience – warto tutaj znaleźć kogoś kto naprawdę zna się na rzeczy. Czasem lepiej dołożyć kilkaset złotych i mieć ładnie zrobione fugi między flizami. W tej chwili w marketach można bezpłatnie wykonać projekt łazienki z wybranymi kafelkami pod warunkiem zakupu towaru w danym Twoja łazienka będzie wykończona zapewne zastanowisz się czym czyścić fugi. Warto poprosić fachowca aby zaimpregnował fugi specjalnym preparatem, dzięki któremu łatwiej będzie Ci czyścić fugi między flizami. Jeśli wybrałeś jasne fugi brud jaki się w nich zbiera może być trudny do usunięcia. Na rynku jest dostępnych wiele preparatów dzięki którym Twoje fugi, nawet o kilku latach będą wyglądały na nowe. Można też samemu wykonać preparat do czyszczenia fug – wystarczy dobrać ocet i sodę oczyszczona w odpowiednich proporcjach, później nanosimy je na fugi i po kilkunastu minutach szorujemy. Efekt może Cię pozytywnie zaskoczyć.

Po za łazienką zostaje jeszcze urządzenie kuchni – to tez jest bardzo kosztowne. Same urządzenia AGD znajdujące się w tej części domu mogę pochłonąć niezły procent pieniędzy przeznaczonych na wykończenie domu.

Jeśli lubisz ogrzewać się w zimie przy kominku, zainwestuj w dobry produkt. Taki kominek jest często ozdoba salonu – można obok położyć drewno i cieszyć się w zimie przyjemnym ciepłem. Pamiętaj, że kominek też należy regularnie czyścić. Praktycznie każdą rzecz jaką mamy w domu – czy to drzwi, czy kominek, okna czy tez fugi w łazience trzeba odpowiednio pielęgnować. W ten sposób możemy dłużej cieszyć się z naszego nowo wyremontowanego domu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy serce boli?
Następny artykułCo z cukinią?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here