Wybierz najlepszą ochronę głowy motocyklisty

Jazda motocyklem to wielka frajda, ale w czasie prowadzenia jednośladu trzeba przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo swoje i pasażera. Jego podstawą jest dobry kask.

Jest wielu producentów kasków, ale produkty jednej firmy z pewnością zasługują na wyróżnienie – zapewniają najlepszą ochronę głowy i wygodę użytkowania. To kaski japońskiej firmy Shoei, które – choć produkowane są w oparciu o najnowocześniejsze technologie – to cały czas większość prac przy ich powstaniu wykonywana jest ręcznie. Na szczególne polecenie zasługują produkty z serii Shoei Neotec.

Najbardziej zaawansowane technologicznie kaski szczękowe

Zaufało jej miliony zapalonych motocyklistów na całym świecie, dlatego jest to kask sprawdzony przez wiele lat użytkowania. I ciągle modyfikowany, co sprawia, że cały czas oceniany jest bardzo wysoko. Chwali się go za bezpieczeństwo, wygodę i dobry stosunek jakości do ceny.

Seria Shoei Neotec to najbardziej zaawansowane technologicznie kaski szczękowe. Ich skorupa zbudowana jest z kilku warstw. Składa się między innymi z AIM (Advanced Integrated Matrix) oraz EPS. To dzięki takiemu zestawieniu są one lekkie i jednocześnie trwałe oraz bezpieczne. Połączenie żywicą różnych włókien szklanych w jedną mocną i spójną całość sprawia również, iż kaski z serii Shoei Neotec są bardzo elastyczne. Nikomu nie życzymy wypadków, ale gdy już do takiego dojdzie, to taka budowa zapewni właściwą amortyzację głowy motocyklisty w przypadku jej kontaktu z nawierzchnią lub inną przeszkodą. Kaski te posiadają również bezpieczne zamykanie szczęki dzięki systemowi 360°.

Kilka warstw pianek

Wygodę kasków Shoei Neotec zapewnia wyściółka zbudowana z kilku warstw pianek poliuretanowych o różnym stopniu twardości. Zmienia się on w zależności od części kasku, dlatego wnętrze bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu głowy motocyklisty. Kaski tej serii posiadają doskonałe wyciszenie i przygotowano w nich miejsca do instalacji interkomu i słuchawek. Posiadają także specjalne wcięcia na okulary.

Wewnętrzne elementy kasków Shoei Neotec można również bez problemów wyciągnąć, co ułatwia ich oczyszczanie lub pranie. Ponadto, są one wyposażone w system pozwalający w razie jakiejś nagłej sytuacji na bezpieczne wyjęcie poduszek wyściółki i uwolnienie z kasku głowy motocyklisty.

Wydajna wentylacja

Producent serii Shoei Neotec zadbał również o bardzo wydajną wentylację. Posiadają one dwa regulowane wloty powietrza w przedniej części kasku oraz trzy kanały wylotowe w jego tylnej części. Doskonałą aerodynamikę kasków z tej serii zapewniają spoilery w tym dodatkowy na wentylacji czołowej i zupełnie nowy zintegrowany spoiler szczękowy (Aero Deflector), mający zmniejszać turbulencje w czasie jazdy. Użytkującym kaski z serii Shoei Neotec na pewno nie będzie więc brakować chłodnego nawiewu w czasie jazdy.

Kaski z tej serii wyposażone są również w kilka rodzajów blend zapewniających szeroki kąt widzenia, a także microlock i pinlock. Każdy motocyklista znajdzie na pewno kask dla siebie, ponieważ można je kupić w kilku rozmiarach oraz w różnych wariantach kolorystycznych i graficznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here