Własnoręcznie wykonana biżuteria – od czego zacząć tworzenie?

0
1687

Kamienie szlachetne, srebrne łańcuszki, długie złote kolczyki, bogato zdobione bransoletki i efektywne wisiorki – kobiety kochają każdą biżuterię. Niestety biżuteria to dość drogi wydatek. Bransoletka z kilkoma kamieniami potrafi kosztować ponad 100zł. Warto wiedzieć, że same materiały na taką bransoletkę mogą kosztować nawet 1/10 jej ceny. Reszta to koszt pośredników, producenta i marża sklepu. Przy odrobinie zdolności manualnych można jednak wykonać podobną bransoletę samodzielnie. W internecie jest dużo hurtowni oferujących półfabrykaty do wyrobu biżuterii. Zazwyczaj hurtownie takie oferują sprzedaż zarówno dużych opakowań hurtowych, jak i opakowań detalicznych – nie musisz kupować całego pudła minerałów, a jedynie taką ilość, jaka jest Ci potrzebna do wykonania jednej bransoletki.

Kiedy już wybierzesz odpowiednie kamyki zastanów się, jak wykończysz swoją bransoletkę i jakie inne akcesoria do wyrobu biżuterii będą Ci potrzebne. Najprostszym rozwiązaniem jest bransoletka na gumce, która nie wymaga użycia zapięcia do bransoletek. Niestety – każda gumka jubilerska prędzej lub później ulega rozciągnięciu, lub co gorsza – rozerwaniu. Lepszym rozwiązaniem jest montaż bransoletki na lince jubilerskiej. Linka jubilerska to kawałek stalowego druta powleczony gumą i jest ona niezwykle wytrzymała – nie ulega rozerwaniu, a rozciągnięcie jej choćby o milimetr graniczy z cudem. Jednocześnie linka taka jest giętka i dobrze dopasowuje się do kształtu nadgarstka. Wadą linki jest konieczność użycia zapięcia do bransoletek. Zapięcia są różne – mogą to być okrągłe federingi, karabińczyki, zapięcia magnetyczne, wciskane, haczyki itp. Wybierając zapięcie postaw na takie, które pozwoli Ci samodzielnie zapiąć bransoletkę – z doświadczenia wiem, że najlepiej sprawdzają się zapięcia magnetyczne. Montaż niektórych zapięć wymaga użycia ogniwek lub kuleczek zaciskowych – te akcesoria do wyrobu biżuterii są wyjątkowo tanie, więc możesz zaopatrzyć się w nie na wszelki wypadek.

Bransoletki to nie jedyne elementy biżuteryjne, które możesz wykonać sama w domowym zaciszu. Bardzo łatwe do wykonania są także kolczyki. Zapięcia do kolczyków również kupisz w hurtowni. Ich kształty są różne – mogą to być bigle otwarte, bigle angielskie lub sztyfty. Bez względu na ich kształt pamiętaj, że wiele materiałów uczula, a ucho jest szczególnie wrażliwe na obce materiały. Dlatego też kupując zapięcia wybieraj wykonane ze stali chirurgicznej lub srebra – są droższe, ale komfort noszenia kolczyków ze stali chirurgicznej lub srebra jest tego wart. Do wykonania kolczyków przyda Ci się także drucik tzw. szpilka. Szpilki mogą mieć różne zakończenia – płaskie, okrągłe, z metalowym oczkiem. Dzięki szpilkom możesz montować koraliki i mocować je do wybranego zapięcia. W tym celu musisz nauczyć się robić tzw. „loopy”, czyli okrągłe kółeczka, które zaczepisz o końcówkę bigla. Początkowo loopy mogą wychodzić nierówne, ale z czasem nabierzesz odpowiedniej wprawy. Do wykonania kółeczka będziesz potrzebować specjalnych szczypiec, które pomogą uformować odpowiedni kształt. Takie szczypce również kupisz w hurtowni oferującej akcesoria do wyrobu biżuterii.

Półfabrykaty do wyrobu biżuterii nie są drogie – robiąc zakupy możesz zaopatrzyć się w większą ilość karabińczyków, szpilek, bigli i zapięć do bransoletek. Własnoręcznie wykonana biżuteria to świetny i tani prezent dla najbliższych. Na początku możesz obdarować mamę lub siostrę, jednak uważaj – tworzenie biżuterii to bardzo wciągające zajęcie. Być może z czasem odkryjesz w sobie ukryty talent i tworzenie biżuterii stanie się Twoim sposobem na życie? Wiele osób posiadających dobrze prosperujące sklepy z biżuterią zaczynały od robienia prostych dodatków dla siebie samych. Biżuteria to bardzo chodliwy towar – porównaj ceny gotowych wisiorków czy bransoletek do ceny półfabrykatów dostępnych w hurtowniach i sama zobacz jak duży można osiągnąć zarobek. Posiadając dostęp do internetu możesz dotrzeć szybko do nowych klientów i z powodzeniem sprzedawać przez serwisy społecznościowe lub aukcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here