baza fotelika do samochodu, jaką wybrać?

Aby dziecko mogło bezpiecznie podróżować, rodzice muszą kupić specjalny fotelik samochodowy dla malucha. Aby fotelik samochodowy spełniał swoje funkcje, czyli odpowiednio chronił dziecko, musi być prawidłowo zamontowany. Pomocne w tym, są bazy do fotelików.

Baza do fotelika samochodowego Isofix jest praktycznym dodatkiem, które ułatwia oraz przyśpiesza montaż fotelika dziecięcego. Dodatkowo gwarantuje, że fotelik będzie prawidłowo zamontowany. Przed zakupem bazy do fotelika, powinniśmy zawsze upewnić się, że dana baza pasuje do konkretnego modelu fotelika.

Czym jest Isofix?

Isofix jest to system montażu fotelików samochodowych, o międzynarodowym standardzie. Większość samochodów na rynku jest wyposażona w punkty mocowania Isofix.
Aby upewnić się, że nasz samochód jest wyposażony w taki system, należy zwrócić uwagę, czy na tapicerce tylnej kanapy występuje znaczek. Taka informacja powinna być również zawarta w instrukcji obsługi danego pojazdu.

W jakich fotelika, znajduje się baza Isofix?

W obecnej chwili system isofix, znajduje się we wszystkich grupach wagowych fotelików samochodowych. Nawet w tych, dla najmłodszych pociech, czyli fotelików 0-13 kg. Należy tylko dokupić dodatkową bazę, ponieważ mocowania Isofix nie są wbudowane fabrycznie.

Bazy do fotelików samochodowych dla dzieci

Baza Isofix jest prostą platformą, z której żeby korzystać, musimy ją zamontować w swoim samochodzie i dodatkowo podeprzeć nogą, która ma stabilizować. Taka baza jest mocowana w samochodzie na stałe, natomiast fotelik należy do niej wkładać i wyjmować. Jej ogromną zaletą jest to, że daje gwarancję, że fotelik jest poprawnie zamocowany.

Kupić fotelik z bazą Isofix, czy bez?

Decyzja jest uzależniona od budżetu rodziców dziecka. Fotelik z bazą Isofix jest zdecydowanie lepszym wyborem, ponieważ minimalizuje ryzyko niepoprawnego montażu fotelika. Dodatkowo nie ma co się oszukiwać, jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie dla rodzica.

Jeżeli nie przemawia do nas ten system, należy podkreślić, że odpowiednio zamontowany fotelik za pomocą pasów, również zapewni dziecku prawidłowe bezpieczeństwo.

Przeczytaj tez: http://mamatezkobieta.pl/foteliki-i-akcesoria-samochodowe-dla-dziecka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here