Ślub za granicą – jak zorganizować?

Szukając oryginalnego miejsca na ceremonię ślubną, młode pary wybierają coraz częściej lokalizacje zagraniczne. To sposób na wyjątkowe upamiętnienie tego dnia, a także połączenie uroczystości z miesiącem miodowym, który w naszej tradycji nadal jest kultywowany. Warto jednak pamiętać, iż powinniśmy wcześniej przygotować się do zawarcia związku małżeńskiego w innym kraju, aby ślub był uznany przez polskie prawo.

Czynności formalne

            Formalności to nieodłączny element ślubu. Narzeczeni, którzy decydują się na uroczystość zaślubin w egzotycznym miejscu, muszą dokładnie zweryfikować wykaz niezbędnych dokumentów. Z pewnością konieczna będzie wizyta w polskim Urzędzie Stanu Cywilnego, skąd powinniśmy pobrać skrócone odpisy aktów urodzenia. Nie zawsze to wystarczy.

            Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z forów internetowych, na których znajdziemy mnóstwo praktycznych informacji dotyczących ślubu w konkretnym państwie, pisanych przez pary, które już zawarły tam związek małżeński. Wykorzystując pożyczki pozabankowe, można również wynająć pośrednika, zajmującego się przygotowaniem formalności związanych z zagranicznym ślubem.

Wedding planner

            Usługi wedding plannera to idealne rozwiązanie dla każdego, kto marzy o ślubie w egzotycznym miejscu, ale obawia się formalności i spraw logistycznych, jakie trzeba ustalić na miejscu. Funkcjonują specjalistyczne biura podróży, których zadaniem jest kompleksowa obsługa uroczystości ślubnych nawet w najdalszych zakątkach świata. Dzięki profesjonalnym usługom możemy być spokojni o kwestie prawne oraz organizacyjne.

            Wedding planner przygotuje listę dokumentów, które powinniśmy posiadać, a także zorganizuje każdy element uroczystości w kraju, w którym chcemy wziąć ślub. Po ustaleniu daty ślubu oraz jego formy, pracownik biura podróży zarezerwuje termin u urzędnika państwowego, przygotuje dekoracje, kwiaty oraz przyjęcie weselne. Korzystając z możliwości, jakie dają pożyczki pozabankowe, warto wybrać rozwiązanie kompleksowe, aby zapewnić sobie komfort i skupić jedynie na uroczystości, a nie kwestiach organizacyjno – logistycznych.

Miejsca

            Wybór miejsca na zagraniczny ślub to duże wyzwanie. Warto brać pod uwagę jedynie nasze oczekiwania oraz marzenia. W dopięciu budżetu weselnego pomogą pożyczki pozabankowe, dzięki czemu możemy pokusić się o ślub w rajskim klimacie. Na popularności zyskuje Dominikana, która oferuje uproszczone formalności związane z zaślubinami, a także egzotyczne widoki. Ślub na plaży, pod pochylonymi palmami kokosowymi, w bambusowym gazebo, to marzenie wielu. Warto je spełnić!

            Jeśli szukamy kierunków bliższych, ale równie urokliwych, dobrze jest pomyśleć o słonecznej Hiszpanii lub Portugalii. Wyjątkowa sceneria sprawi, że uroczystość ślubną zapamiętamy na całe życie, a sesja plenerowa wykonana w pięknych miejscach stanie się wyjątkową pamiątką tego szczególnego dnia. Warto dodać, iż kraje Unii Europejskiej, umożliwiają wzięcie ślubu na uproszczonych zasadach, dlatego też łatwiej będzie zarejestrować związek małżeński w polskim urzędzie.

            Ślub poza granicami Polski to kilka kwestii, o których musimy pamiętać. Podstawą są formalności, aby zgodnie z obowiązującymi przepisami, zarejestrować małżeństwo w kraju. Ważne jest także odciążenie pary młodej od czynności organizacyjno – logistycznych. Jeśli decydujemy się na uroczystość w egzotycznym kraju, warto skorzystać z usług wedding plannera, który przygotuje każdy element ceremonii od początku do końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here