Jak znaleźć czas na gotowanie

Jedną z najczęstszych wymówek, które mają za zadanie usprawiedliwić nasz niezdrowy styl życia, jest brak czasu. Brak czasu na zakupy, na ułożenie zdrowego jadłospisu, na policzenie naszego dziennego zapotrzebowania kalorycznego, na gotowanie i przygotowywanie zdrowych posiłków i przekąsek. Dobrze wiemy, że są to tylko wymówki. Tak naprawdę wystarczy kilka prostych ruchów w naszym codziennym grafiku, by uzyskać kilka cennych minut, które uczynią nasze odżywianie zdrowszym.

Szczerość jest kluczowa

Zanim przejdziemy do jakiegokolwiek działania, musimy stanąć przed lustrem i przyznać przed samym sobą, że nasza niezdrowa dieta to nie kwestia braku czasu, a lenistwa i bardzo słabej organizacji wolnego czasu. Ponadto musimy przyznać, że często wyolbrzymiamy niektóre rzeczy i wydarzenia w naszym życiu, przez co tym bardziej nie potrafimy się zorganizować i zdrowo odżywiać. To prawda, zmiana nawyków, które zdążyły się mocno zakorzenić, jest bardzo trudna. Jednak ani szkoła, ani praca, ani zajęcia dodatkowe, ani rodzina nie są wystarczającym usprawiedliwieniem. Skoro inni, którzy mają tyle samo obowiązków co my, albo i więcej, potrafią wygospodarować czas na zdrowe nawyki, to i my możemy tego dokonać. Wystarczy chcieć!

Kilka kroków do zdrowego odżywiania

Pierwszy pomocnym krokiem jest wygospodarowanie ok. 1 godziny w niedzielę. Możemy wtedy rozplanować tygodniowe menu. Nie musi być bardzo dokładne, wystarczy w zupełności obmyślić jak będzie wyglądał nasz przyszły tydzień, czy potrzebujemy drugie śniadanie, bo wybieramy się do pracy itp. Sporządzenie takiego wstępnego planu przyspieszy nadchodzące zakupy.

Drugim krokiem jest lista zakupów. Nad nią też warto przysiąść kilka minut. Robiąc listę zakupów musimy oprzeć się o plan tygodniowego menu. Pójdzie na pewno szybko, ponieważ wystarczy wypisać potrzebne nam produkty. Dzięki temu znajdziemy w naszej lodówce wszystko do przygotowania posiłków w tygodniu. Warto jednak nie przesadzać i nie kupować jedzenia dokładnie na 6 nadchodzących dni. Wystarczy 4 -5, gdyż zawsze jakiś obiad wystarczy na 2 dni, a drugie śniadanie zostanie na następny dzień. Ponadto ktoś może zaprosić nas na kolację lub lunch w pracy, a wtedy przygotowane produkty mogą się zepsuć.

Kilka kroków do zdrowego odżywiania

Krok trzeci to gotowanie dwóch porcji obiadu. W ten sposób oszczędzimy sobie czasu, ponieważ w jednym dniu ugotujemy dwie porcje, a w następnym nie będziemy musieli gotować w ogóle. Bardzo przydatnym patentem jest też zamrażanie ugotowanych obiadów. Dzięki temu, kiedy przyjdzie bardzo zabiegany i zapracowany dzień, jedyne co będziemy musieli zrobić to wyjąć z zamrażarki i odgrzać. Natomiast śniadania i II śniadania możemy przygotowywać dzień wcześniej wieczorem.

Jednak kiedy naprawdę nie znajdziemy czasu na gotowanie, lub nie chcemy go szukać, możemy skusić się na zamówienie diety pudełkowej dla siebie. Pomocny w tym wyborze może okazać się serwis dietly.pl, który jest porównywarki cateringów dietetycznych. Wystarczy podać miejsce zamieszkania, interesujące nas parametry, zamówić jedną z ofert i… cieszyć się gotowymi, zbilansowanymi posiłkami, dostarczanymi codziennie pod nasze drzwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here