Jak prawidłowo ściągnąć hybrydy?

Hybrydowy manicure to bardzo prosty sposób na piękne i błyszczące paznokcie przez długi czas. Prawidłowo zrobiona hybryda utrzymuje się na paznokciach aż do momentu kiedy chcemy ją ściągnąć, czyli kiedy paznokieć odrośnie lub znudzi nam się kolor. Dobrej jakości lakier hybrydowy jest bardzo trwały i nie ulega zarysowaniom i uszkodzeniom.

Lakier hybrydowy utrzymuje się na paznokciach bardzo długo przez co manicure możemy wykonywać dużo rzadziej. Takie rozwiązanie sprawia, że nasze paznokcie nie są tak często wystawione na kontakt z acetonem, który niekorzystnie wpływa na stan naszych paznokci. Dodatkowo warstwy hybrydy utwardzają paznokieć, który jest bardziej odporny na złamanie lub nadkruszenie. Nowoczesne lakiery hybrydowe mają całą paletę odcieni, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem swojego koloru.

Czy hybryda niszczy paznokcie?

Pomimo tych niewątpliwych zalet wiele kobiet boi się, że manicure hybrydowy zniszczy im paznokcie. Być może wynika to z doświadczenia ze sztucznymi paznokciami, które faktycznie pomimo starań aby je poprawnie ściągnąć, często niszczyły nasze paznokcie. W przypadku lakieru hybrydowego nie ma jednak takiej możliwości. Odpowiednio usunięta hybryda nie jest w stanie pogorszyć stanu naszych paznokci. Jedynym momentem kiedy potencjalnie możemy pogorszyć stan paznokci jest delikatne piłowanie ich płytki w celu zmatowienia. Zabieg sprawia, że płytka paznokcia staje się odrobinę cieńsza. Dlatego po ściągnięciu hybryd nie zaleca się używania odżywki z formaldehydem, który przez cieńszą płytkę może dostawać się do naszego organizmu. Formaldehyd w zbyt dużej dawce jest niebezpieczny dla naszego organizmu, dlatego powinniśmy unikać zbytniej jego absorpcji. Kontakt cienkiej płytki z tą substancją często również kończy się sporym promieniującym bólem palców i paznokci.

Ściągnięcie lakieru hybrydowego zaczynamy od spiłowania lakieru nawierzchniowego. Całość manicure powinna być po tym kroku matowa. Nie spiłowujemy kolorowego lakieru. Kolejnym krokiem jest przygotowanie acetonu. Nanosimy go na bezpyłowy wacik i przykładamy do paznokcia na 10-15 minut. Można to zrobić z pomocą folii aluminiowej. Jest to bardzo szybka metoda, która nie wymaga specjalistycznych nakładek. Po upływie wyznaczonego czasu odsuwamy kolorowy lakier. Jeśli trzymałyśmy aceton dostatecznie długo, lakier powinien odejść bez żadnych problemów. Jeżeli lakier nie chce zejść lub schodzi opornie, zawińmy paznokieć z powrotem w wacik. Kroki powtarzamy na wszystkich paznokciach. Aceton najlepiej nałożyć od razu na wszystkie paznokcie i po kolej odwijać je do ściągnięcia lakieru. Zaoszczędzi nam to sporo czasu. Po ściągnięciu starej hybrydy od razu możemy wykonać nowy manicure. Hybryda nie wymaga robienia przerw na kuracje wzmacniające. Prawidłowo zrobiona i ściągnięta nie niszczy płytki paznokcia. Możemy się cieszyć pięknymi dłońmi bez obawy o ich stan. Kiedy nosimy taki manicure nie zapominajmy jednak o zwykłej pielęgnacji naszych dłoni, na przykład o wcieraniu kremu czy olejowaniu paznokci.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzyrak
Następny artykułJak dbać o rzęsy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here