Jak dbać o rzęsy?

Każda kobieta marzy o pięknych, gęstych, długich rzęsach. To głównie one sprawiają, że oko wydaje się większe, a spojrzenie bardziej wyraziste i zalotne. Ciemne rzęsy otwierają optycznie oko, bez nich makijaż wydaje się niepełny i niedokończony. Niestety nie każda z nas jest obdarowana przez naturę gęstym i zdrowym owłosieniem, rzęsy również bywają różne, ale są sposoby na ich wzmocnienie i upiększenie.

Należy pamiętać, że rzęsy rosną inaczej niż włosy na głowie. Wiele kobiet zastanawia się czy rzęsy odrastają, szczególnie gdy nagle zaczyna ich wypadać więcej niż zazwyczaj. Oczywiście rzęsy odrastają, ale poszczególne fazy ich wzrostu trwają znaczne krócej niż ma to miejsce w przypadku włosów. Okres intensywnego wzrostu trwa jedynie od trzech do czterech tygodni, po czym następuje kilkutygodniowy okres przejściowy, potem rzęsa wypada. Proces rozpoczyna się od nowa. Jeśli w pierwszym okresie wyhodujemy długie, grube i mocne rzęsy, będziemy się nimi cieszyć znacznie dłużej. Ale nie jest to łatwe, jeśli genetycznie nie jesteśmy posiadaczkami zdrowych włosów. Wyhodowanie wymarzonych rzęs wymaga systematyczności, wytrwałości i ogromnej cierpliwości, ponieważ na pierwsze efekty kuracji wzmacniającej trzeb czekać dobre kilkanaście tygodni.

Ogromnym utrudnieniem jest fakt, że rzęsy z natury są dość delikatne i narażone na spore uszkodzenia. Szczególnie, jeśli jesteśmy amatorkami codziennego, mocnego makijażu. Wszelkiego rodzaju kosmetyki, które nakładamy na rzęsy z dużą częstotliwością z pewnością nie działają na naszą korzyść. Tusz do rzęs może obciążać włoski. Zbyt często stosowana zalotka uszkadza je mechanicznie przez co łamią się i wypadają znacznie szybciej. Kolejnym powodem osłabienia rzęs jest demakijaż. Mowa tu oczywiście o takim demakijażu, który jest nieprawidłowo wykonywany. Jeśli używany zbyt agresywnych preparatów lub za mocno pocieramy oczy podczas zmywania maskary, rzęsy stają się słabsze i kruche. Okazuje się również, że niekorzystny wpływ na rzęsy mają również sztuczne zabiegi ich zagęszczania i przedłużania. Wprawdzie kosmetyczki twierdzą, że nie jest to prawda, okazuje się jednak, że tylko zabiegi wykonane w naprawdę profesjonalny sposób przy użyciu najlepszej jakości produktów, nie wpłyną na kondycje rzęs. Niestety wymaga to ogromnych umiejętności i sporo kosztuje.

Istnieje jednak wiele sposobów na uratowanie osłabionych rzęs oraz na wyhodowanie takich, które będą bardziej odporne na uszkodzenia. W domu można użyć olejku rycynowego, który jest sprawdzony i skuteczny. Ale jego aplikacja nie jest zbyt wygodna, dlatego warto zainwestować w dobre serum lub odżywkę. Jeśli będziemy cierpliwie i skrupulatnie stosować się do zaleceń producenta, po paru tygodniach zauważymy zdecydowana poprawę kondycji rzęs. Takie preparaty nakłada się łatwo, a ich skład jest tak skomponowany, aby wspomóc rzęsy i nie uszkodzić w żaden sposób oczu. Do demakijażu wybierajmy delikatne ale skuteczne płyny czy mleczka które będą dobrze rozpuszczać kosmetyki. Dzięki temu nie trzeba będzie zbyt agresywnie pocierać oka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here