fryzura
fot.: pexels.com

Dobór fryzury do urody, jest niezwykle istotnym elementem wyglądu. Wbrew pozorom, jest to dość trudne zadanie, gdyż nie każda fryzura będzie podkreślała nasze walory. Powinien być to przemyślany wybór, który będzie pasował zarówno do kształtu twarzy, jak i karnacji i wielu innych.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-dobrac-fryzure-do-ksztaltu-twarzy/

Zasady doboru fryzury

Każdy sezon przynosi nowe trendy w stylizacji włosów. Modne są zarówno włosy długie, półdługie, krótkie, blond, ciemne, kolorowe… Możliwości jest naprawdę wiele, najważniejsze jest jednak to, czy uroda podkreśla urodę.

Właśnie dlatego, przy wyborze fryzury warto zwrócić uwagę na rysy twarzy, urodowe mankamenty które chciałoby się zamaskować (takie jak np. odstające uszy) i wiele innych. Podstawowym kryterium doboru fryzury, jest kształt twarzy. Wyróżnia się kilka podstawowych kształtów twarzy, takie jak: trójkątna, kwadratowa, owalna, okrągła, podłużna, diamentowa i w kształcie trapezu.

Jeżeli nie wie się, jaki posiada się kształt twarzy, warto dokładnie się sobie przyjrzeć. Najprostszym sposobem jest zrobienie sobie zdjęcia na wprost twarzy. Wystarczy spiąć włosy z tyłu, tak aby nic nie zasłaniało kształtu. Można także przyjrzeć się sobie w lustrze i określić, co najbardziej przykuwa uwagę. Jeżeli jednak nie jest się pewnym co do kształtu swojej twarzy, można udać się po poradę do fryzjera, który w ramach konsultacji rozwieje wszelkie wątpliwości.

Nie tylko kształt twarzy

Warto jednak pamiętać, że pomimo tego, iż kształt twarzy jest najbardziej podstawowym kryterium fryzury, to nie można zapomnieć także o innych kwestiach. Wybierając fryzurę, należy również zwrócić uwagę na swój naturalny kolor włosów. Jest to ważne w szczególności wtedy, kiedy planuje się zmianę koloru. Jeżeli nie chcemy, aby była to zbyt drastyczna metamorfoza, najlepiej jest rozjaśnić lub przyciemnić swoje włosy o dwa, maksymalnie trzy tony. Będzie to wyglądało dość naturalnie i nie przytłoczy urody.

Istotny jest również odcień karnacji. Pozwoli to na naturalny wygląd i zachowanie własnego, indywidualnego stylu. Wyróżnia się dwa podstawowe typy karnacji, czyli o ciepłym odcieniu i bardziej chłodnawym kolorycie.

Przeczytaj też:  http://mamatezkobieta.pl/henna-do-brwi-i-rzes-dzialanie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here