optyk

Choroby oczu w dzisiejszych czasach stały się chorobami cywilizacyjnymi. Dotykają one coraz większej ilości osób, które są coraz młodsze. Powoduje to, że w coraz większym stopniu potrzebujemy pomocy okulistów, a także optyków. Dzisiaj przekonamy się, czym zajmuje się dokładnie optyk oraz jakie uprawnienia powinna mieć osoba, która rozważa taką  ścieżkę zawodową.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-optyka/

Uprawnienia optometrysty – praca optyka

Szeroko formą wykonywania pracy optyka jest właśnie optometria. Aby podjąć się pracy w tej dziedzinie potrzebne nam jest wykształcenie, które możemy zdobyć w formie studiów wyższych na właśnie takim kierunku lub przez podyplomowe szkolenia. Dają one nam wiedzę, doświadczenie, a także umiejętności potrzebne do wykonywania właśnie tego zawodu. W pracy dokonywać będziesz pomiarów oraz badań wzroku pacjentów. Wówczas nie zawsze konieczna jest recepta od okulisty.

Czym dokładnie zajmuje się optyk okularowy?

Mówiąc w skrócie, taka osoba będzie zajmowała się wykonywaniem okularów dla indywidualnych klientów. Kiedy zajdzie potrzeba, będzie zajmowała się również ich konserwacją czy naprawą. Bazą naszych działań będzie recepta wypisana przez specjalistę, czyli okulistę. Do dyspozycji musisz posiadać specjalistyczny sprzęt, który powie Ci, jaką wadę wzroku posiada klient. Za pomocą takiego sprzętu precyzyjnie dobierzesz szkła, które będą korygowały wadę. Pracując z klientem, możesz pomóc mu również w doborze oprawek. Ważne jest to, aby dobrze wyglądały one na twarzy, stabilnie się utrzymywały oraz nie uciskały nosa. Dodatkowo oprócz okularów dobierać będziesz dla klienta soczewki kontaktowe. Jest to forma, która staje się coraz popularniejsza wśród wielu osób. Sporo osób z wadą wzroku nie jest w stanie mentalnie przyzwyczaić się do noszenia okularów. Soczewki mają jednak swoje uciążliwości, ale nie wpływają w żaden sposób na wizerunek żadnej osoby. Po prostu nie są one widoczne.

Optyk jako sprzedawca

W zakładzie optycznym, możesz również wykonywać zwyczajowe usługi, podczas których zajmować się będziesz handlem. Do twoich obowiązków będzie należało sprzedawanie akcesoriów optycznych takich jak płyny do czyszczenia, płyny do soczewek, oprawki, soczewki, a także futerały.

Zobacz też: http://mamatezkobieta.pl/optyk-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here