Wydatki związane z posiadaniem psa

Bardzo często decydując się na psa, nie zdajemy sobie sprawy, że wiąże się z tym bardzo dużo obowiązków. Zwierze to nie kolejny mebel czy rzecz w naszym mieszkaniu, ale żywy organizm, który wymaga odpowiedniej opieki. Należy zadbać o szereg spraw, które sprawią że pupil będzie zdrowy i zadowolony.

Miejsce dla psa
Pierwszą sprawą o której należy pomyśleć zanim zdecydujemy się na psa, jest to czy nasze miejsce zamieszkania jest przystosowane dla psa, o którym marzymy. Sprawa jest oczywista, że wielkość i lokalizacja mieszkania powinna być wyznacznikiem tego jakiego psa możemy sobie przysposobić. Różne rasy mają inne wymagania, a psy typu mieszaniec mają swoje charaktery i nie każdy przystosuje się do panujących warunków. Zatem wybierajmy z głową, biorąc pod uwagę czy mieszkamy w domu z ogrodem czy w bloku.
Koszty związane z przeznaczeniem miejsca dla psa to głównie przygotowanie legowiska, odpowiednie zagrodzenie posesji, wykonanie kojca jeśli mamy taką możliwość, buda na zewnątrz ponieważ bywają rasy które źle czują się w pomieszczeniach.

Opieka zdrowotna
Każdy pies, zdrowy czy chory powinien być objęty opieką weterynarza i posiadać książeczkę zdrowia. Konieczne są regularne szczepienia, odrobaczenie i stosowanie preparatów na pchły i kleszcze. Dodatkowo okresowo lekarz powinien oglądnąć psa, czy wszystko jest w porządku aby wychwycić wcześniej ewentualne nieprawidłowości.
Pies tak samo jak człowiek zapada na różnego rodzaju choroby, które wiążą się z wydatkami związanymi z badaniami i leczeniem oraz płatnymi pobytami w klinice weterynaryjnej. Niestety jest grupa osób, która w takim momencie pozbywa się pupila, w mniej lub bardziej drastyczny sposób.

Pies to nie śmietnik
Błędnym jest myślenie, że pies wyżyje na odpadkach ze stołu. Pies w domu, to dodatkowy wydatek związany z jedzeniem. Zatem czym karmić psa, aby był zdrowy i zadowolony? Dobranie karmy jest sprawą bardzo indywidualną, jak i również odpowiednia dieta zależy od preferencji organizmu zwierzęcego. Ogólnie przyjętą zasadą jest to, że warto raz dziennie podawać pupilowi ugotowany posiłek, może to być ryż lub makaron z mięsem i warzywami. Dodatkowo sucha karma, która powinna być lepszej jakości bez sztucznych wypełniaczy, które tylko zapychają zwierzą tak jak nasze fast foody. Nie obędzie się również od przysmaków oraz kości dentystycznych.

Środki czystości i inne gadżety
Psa należy kąpać w specjalnie do tego przeznaczonym szamponie. Powinniśmy posiadać szczotkę do czesania, niektóre psy potrzebują mycia zębów, do czego zaopatrujemy się w odpowiednie akcesoria. Smycz, obroża, szelki i kaganiec to zestaw obowiązkowy, ponieważ nawet psy które posiadają do dyspozycji ogródek powinny być wyprowadzane na spacery. Bywają rasy psów, które w chłodne miesiące bardzo cierpią z powodu zimna, dla nich niezbędne będzie zakupienie odpowiednich ubrań, zarówno do chodzenia po domu jak i spacerów niejednokrotnie w deszczu czy śniegu. Nie obędzie się także bez zabawek, których szeroki wybór przyprawia o zawrót głowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here