Wiele nastolatek zadaje sobie pytanie czy dziewica może zajść w ciążę, a jak jest naprawdę?

Wiele młodych dziewczyn, decydując się na współżycie seksualne, obawia się tego, że może zbyt szybko zajść w ciążę. Nie ma się co temu dziwić, wszakże wiek inicjacji seksualnej stale się obniża. Nie jest niczym niezwykłym, że współżyją już piętnastolatki, zresztą piętnaście lat jest tą granicą, którą polskie prawo uznaje za legalną, jeżeli chodzi o współżycie seksualne młodych osób. Tyle, że w tym wieku młoda dziewczyna to tak naprawdę jeszcze dziecko i ma na głowie szkołę i różne obowiązki. Zajście w tym wieku w ciążę to prawdziwa tragedia.

Dlatego też młode dziewczyny są nieco rozdarte. Z jednej strony buzują w nich hormony i chciałyby zaznać tego zakazanego owocu, a drugiej strony boją się zbyt wczesnego macierzyństwa i słusznie. Na to przyjdzie jeszcze czas, a w tym wieku młode dziewczyny powinny się raczej skupić na nauce i planowaniu swojego dorosłego życia, a nie pakować się w pieluchy. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio się zabezpieczać, jeżeli już dochodzi do zbliżenia seksualnego.

Niestety, bardzo słaba jakość wychowania seksualnego w naszym kraju doprowadziła do tego, że wokół współżycia seksualnego młodych osób narosło wiele mitów, które oczywiście nie są prawdziwe. Nie trzeba oczywiście dodawać, że takie mity już wielu osobom złamały życie. Wystarczyłaby porządna edukacja seksualna i wiele z tych problemów udałoby się rozwiązać, ale niestety nasz kraj wciąż jest bardzo purytański, zaściankowy i pełen zabobonów. Może zmieni się to za jakiś czas, ale niestety chyba niezbyt szybko.

Jednym z takich mitów, o których właśnie mowa jest to, że podczas pierwszego razu, czyli inicjacji seksualnej, nie można zajść w ciąże. Takie bzdury przekazują sobie koleżanki na przerwach w szkole i potem dochodzi do tego, że podczas pierwszego seksu nie stosują one zabezpieczenia. Jak jednak jest naprawdę? Czy dziewica może zajść w ciąże? Ależ oczywiście, że tek, podczas pierwszego stosunku seksualnego można od razu zajść w ciążę, tak jak podczas każdego kolejnego, bez żadnego wyjątku.

Ciężko powiedzieć, skąd bierze się ten mit. Może z tego, że przed inicjacją seksualną w pochwie znajduje się tak zwana błona dziewicza. Tyle, że ona jest strukturą niejednorodną i nawet jeżeli nie dojdzie do jej przerwania (a jest to możliwe podczas pierwszego seksu), to trzeba pamiętać, że naturalnie znajdują się w niej otwory, przez które może z powodzeniem przedostać się nasienie. Wtedy kłopot gotowy i dziewczyna jak najbardziej może zajść w ciążę.

Ciekawostką jest to, że w ciążę można zajść nawet bez stosunku, jeżeli nie jest się wystarczająco ostrożnym. Skoro do zapłodnienia wystarczy, by nasienie z plemnikami dotarło do komórki jajowej, to może do tego dojść nawet podczas nieostrożnego pettingu (czyli zabawy seksualnej bez właściwego stosunku). Wystarczy na przykład, by ręka chłopaka miała kontakt z jego nasieniem, a potem ta ręka powędruje między nogi dziewczyny. Ważne jest więc to, by do każdego rodzaju aktywności seksualnej podchodzić z głową i to w każdym wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here