Rozjaśnianie włosów

Większość osób ma choćby jedno doświadczenie, w wyniku którego próbowała zmienić kolor włosów. Czasem wybór pada na szampon koloryzujący, dzięki czemu nie jest się skazanym na wybrany odcień na następne kilka miesięcy. Szampon koloryzujący schodzi z włosów już po tygodniu. Inny decydują się na farbę koloryzującą, której efekty utrzymają się bardzo długo. Osoby, które natura obdarzyła ciemnymi włosami, chętnie eksperymentują z jasnymi kolorami, natomiast dla właścicieli jasnej czupryny ekscytującym doświadczeniem będzie zastosowanie ciemnej barwy.
Stojąc przed wyborem koloru i w ogóle przed decyzją zmiany większy problem będą mieć osoby o ciemnych włosach, gdyż taki kolor trudnej pokryć innym kolorem. Nie będą na niego działać naturalne metody, które mogą dać delikatny skutek na włosach jasnych. Przed decyzją o skorzystaniu z chemicznych specyfików do rozjaśniania posiadacze jasnej czupryny mogą wypróbować rumianek, cytrynę czy suszenie włosów na słońcu. Jednakowoż nie zaowocuje to spektakularnymi efektami. Preparatów chemicznych jest wiele, więc trzeba zdecydować się, czym rozjaśnić włosy. Jeśli nie ma się wiedzy i doświadczenia w tym zakresie, zdecydowanie lepiej poradzić się specjalisty, niż samemu wybierać specyfiki, które mają tak inwazyjny wpływ na włosy. Zastanawiając się, czym rozjaśnić włosy warto zwrócić uwagę na te produkty, które będą miały też właściwości pielęgnacyjne. Cieszenie się kilka miesięcy pięknymi platynowymi włosami może skończyć się kilkuletnią walką o powrót włosów do dawnej dobrej kondycji, gdyż rozjaśnianie niesamowicie niszczy włosy. Tym bardziej niszczy, im więcej tonów włosy są rozjaśnione. Blond jest jednak tak urzekający, że wiele osób choćby epizodycznie pozwala sobie na rozjaśnienie swoich włosów. Wiele szatynek marzy o długich blond włosach. Wedle panujących mitów, to blondynka w pierwszej kolejności zwraca męską uwagę. Jak już zostało wspomniane, rozjaśnianie jest bardzo inwazyjnym zabiegiem i należy przeprowadzać je umiejętnie. Jeśli ten proces zachodzi zbyt szybko, może to spowodować wysuszenie włosa. Najbardziej znane rozjaśniacze oferują marki Revlon, Matrix czy Loreal. Nie należy lekceważyć możliwości alergii, którą może wywołać rozjaśniacz. Nie jest ona częsta, ale jej skutki mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia, więc dobrze jest uprzednio wykonać test alergiczny. Taki test trzeba wykonać na dwie doby przed planowanym rozjaśnianiem.
Zanim podejmie się decyzję, czym rozjaśnić włosy w sposób chemiczny, warto wczytać się w skład specyfiku. Znajdują się tam składniki, które mocno wnikają w strukturę włosa. Jeśli jest to mądrze wybrany rozjaśniacz, który także pielęgnuje włos, w jego składzie znajdą się również nawilżające i odżywiające substancje takie jak olejek z baobabu, proteiny zbożowe czy wosk pszczeli. Innymi składniki, które mogą znaleźć się w rozjaśniaczu, zapobiegają zniszczeniu i wysuszeniu włosów. Wiele rozjaśniaczy zawiera amoniak, lepiej jednak taki, jednak te nowocześniejsze już nie mają go w swoim składzie i lepiej to na nie się zdecydować, jeśli chce się zakosztować blondu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here