Paznokcie hybrydowe - w domu czy u kosmetyczki?

Manicure hybrydowy to metoda malowania paznokci, która pozwala nam cieszyć się bardzo ładnym i długotrwałym efektem. Dodatkowo za pomocą odpowiedniej bazy, można przedłużyć i uformować płytkę paznokcia. Od kilku lat jest to bardzo lubiany trend w dziedzinie paznokciowej i wiele osób nie wyobraża sobie powrotu do zwykłych lakierów.

Paznokcie hybrydowe wykonane u kosmetyczki
Dla osób nie mających czasu lub umiejętności manualnych, jest to bardzo wygodne wyjście. W gabinecie kosmetycznym w ramach pomalowania paznokci lakierem hybrydowym mamy zapewnione wycinanie skórek, uformowanie kształtu paznokcia, oraz pielęgnacje dłoni lub stóp. Cały zabieg trwa około godziny, a my w tym czasie możemy się zrelaksować. Dodatkowym plusem jest duża gama kolorystyczna lakierów w salonach kosmetycznych, różnego rodzaju pyłki, dżety i brokaty. Ponadto, panie malujące paznokcie oprócz jednolitego koloru potrafią na płytce paznokcia wyczarować piękne wzorki i obrazki.
Jeśli chodzi o koszt wizyty jest on bardzo zróżnicowany, w zależności od regionu oraz standardu salonu. Jednak hybryda wystarcza na minimum trzy tygodnie, zatem reasumując nie jest to wydatek, na który nie można sobie pozwolić.

Manicure hybrydowy w domu
Nawet laik może pokusić się o malowanie lakierami hybrydowymi paznokci w domu. Na stronach internetowych można znaleźć wiele porad oraz filmów instruktażowych, które krok po kroku pokazują na czym sztuka polega. Oczywiście zanim osiągniemy zadowalający efekt czasami trzeba trochę poćwiczyć, ale z czasem większość z nas jest w stanie opanować tę sztukę. Minusem jest fakt, że na początku należy zainwestować trochę pieniędzy, aby zakupić niezbędny sprzęt. Zestaw startowy powinien zawierać: lampę LED lub UV, bazę, top coat, odtłuszczacz, aceton, kolorowy lakier hybrydowy, pilnik, polerkę i waciki.
Jednak zakupione produkty, wystarczą nam na bardzo długo i z czasem kupujemy już tylko lakiery kolorowe.
Wiele osób decyduje się na robienie hybrydy w domu, ponieważ po prostu to lubi. Dodatkowym plusem jest fakt, że robimy paznokcie wtedy kiedy potrzebujemy, mamy na to czas i ochotę.

Czym zmyć hybrydę?
Wykonanie paznokci metodą hybrydowa to jedna sprawa, natomiast ich ściągniecie to kolejna rzecz, o której należy trochę wiedzieć. Hybrydy nie można zmyć zwykłym zmywaczem do paznokci, a zdzieranie ich na sucho jest morderstwem dla płytki paznokciowej.
W sumie są trzy metody pozbycia się hybrydy: aceton, polerka elektryczna do paznokci i bazy peel off.
Aby pozbyć się lakieru hybrydowego za pomocą acetonu, należy zamoczyć waciki preparatem i przyłożyć je do paznokci owijając folią aluminiową lub przyciskając specjalnym klipsem. Po około kwadransie ściągamy waciki z paznokci i zdrapujemy rozmoczony lakier patyczkiem drewnianym, następnie polerujemy płytkę.
Polerka elektryczna w sposób mechaniczny ściera lakier z płytki. Dobierając odpowiednią gradację końcówki szybciej lub wolniej pozbywamy się powłoki.
Baza peel off pozwala na łatwiejsze ściągnięcie z paznokcia lakieru hybrydowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here