Czy poród boli?

To, czy poród boli, interesuje niemal każdą kobietę, która zachodzi w ciążę. O bólach porodowych mówi się, że są wyjątkowo silne i trudno porównać je z czymkolwiek innym. Kobiety są tego w pełni świadome, ale mimo to bardzo cieszą się, kiedy uda im się zajść w ciążę.
O to, czy poród boli, pytają się przede wszystkim te dziewczyny, które nigdy jeszcze nie rodziły dziecka i mają mnóstwo obaw z tym związanych. Kogo mogą się zapytać, aby otrzymać najbardziej rzetelną i zgodną z prawdą odpowiedź? Oczywiście, innych kobiet, które są już matkami! Warto jednak pamiętać, że u każdej ciężarnej poród przebiega nieco inaczej. Niektóre w odpowiedzi na pytanie, czy poród boli, stwierdzą, że nie jest to tak ogromny ból, jak się spodziewały. Inne z kolei powiedzą, że ból jest niewyobrażalny i marzyły tylko o tym, aby już się zakończył.
Każdy poród wygląda inaczej. Zdarza się, że kobieta rodzi dziecko po dwóch, trzech godzinach wysiłku. Są także takie kobiety, które męczą się nawet kilkanaście godzin! To, czy poród boli zależy tak naprawdę od wielu czynników. Znaczenie mają geny, ale także kondycja fizyczna kobiety, jej wiek, a nawet waga. Kobieta która podczas ciąży dużo przytyła, może się męczyć znacznie bardziej, niż jej szczuplejsza koleżanka. Dlatego ciężarne które zastanawiają się, czy poród boli, powinny przez cały okres ciąży dbać o swoją kondycję, uprawiać umiarkowane ćwiczenia fizyczne oraz przygotowywać się psychicznie do tego niezwykle ważnego wydarzenia, jaki są narodziny dziecka. Wiele kobiet zapomina o tym, jak ogromne znaczenie ma psychiczne przygotowanie do porodu! Wbrew pozorom jest ono bardzo ważne. Prawidłowe nastawienie także ma wpływ na to, czy poród boli.
Młode dziewczyny, które po raz pierwszy są w ciąży i mają w związku z tym mnóstwo obaw i wątpliwości, mogą poczytać sobie porady położnych na temat, jak najlepiej przygotować się do porodu. Warto wykorzystać to, że ciąża trwa aż dziewięć miesięcy i poświęcić chociaż trochę czasu na to, aby trenować swoją kondycję.
Większość kobiet prędzej czy później przekona się na własnej skórze, czy poród boli i czy jest to ból nie do zniesienia, czy wcale nie jest taki zły, jak się powszechnie uważa. Najważniejsze jest to, że dziecko wynagradza wszelkie cierpienia i sprawia, że mama jest najszczęśliwsza na świecie, mimo że całe ciało ma obolałe i ledwo potrafi się ruszyć! Regeneracja po porodzie trwa czasem nawet kilka miesięcy, a powrót do dawnej sylwetki jeszcze dłużej! Wiedząc o tym, czy poród boli, niektóre kobiety świadomie rezygnują z posiadania dziecka. Tak bardzo obawiają się tego bólu, że wolą nigdy go nie poznać i nie mieć dzieci.
Chociaż trudno w to uwierzyć, coraz więcej kobiet świadomie rezygnuje z macierzyństwa. Nie chcą się przekonać, czy poród boli i bardzo obawiają się, że nie zniosłyby takiego cierpienia. Łatwiej jest ich zdaniem w ogóle nie zachodzić w ciążę i nie martwić się żadnym bólem czy innymi trudnościami. Takim kobietom nie zależy też na tym, aby być mamą i wychować swoje dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here