koc

Przedmioty, które gryzą bardzo często kojarzą się sporej ilości osób, zazwyczaj z babcią, która samodzielnie wydziergała dla nich cudowny sweter na drutach, szalik, czapkę lub rękawiczki. Babcie również kochają grube własnoręcznie wydziergane wełniane koce. Pomimo tego, że jest to prezent, który jest dla nas wyjątkowy, bardzo często one gryzą i to do tego stopnia, że lądują w szafie, bo szkoda jest z nich po prostu nie korzystać. Warto jest spróbować jednak zaradzić temu problemowi. W jaki sposób to zrobić?  

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/co-zrobic-z-kocem-ktory-gryzie/

Odpowiednie pranie

Pranie wełny potrafi w wielu przypadkach potrafi być nieco kłopotliwe, jednak ten zabieg jest konieczny, aby wełna was nie drapała. Jeżeli pralka nie wchodzi w grę możecie wyprać je ręcznie. Takie pranie będzie bezpieczniejsze dla tego rodzaju delikatnej tkaniny. Do tego procesu użyjcie wanny lub sporej miski wypełnionej z wodą. Dodajcie do wody odżywki do włosów, a następnie powieście koc do wyschnięcia. Dlaczego odżywki? Pozwoli ona na zmiękczenie koca. 

Prasowanie

Prasowanie wełny w wielu przypadkach jest niewskazane, jeżeli jednak chcecie zmiękczyć wasz koc, powinniście wykonać ten krok. Żelazko najlepiej ustawcie na najmniejszej temperaturze, na jaką wasze żelazko wam pozwala. Na koc połóżcie jakąś ściereczkę, aby nie prasować go bezpośrednio. Prasujecie po ścierce, aby nie dotykać żelazkiem wełny.

Płukanie

Samo pranie to jedno, jednak warto koc należy dodatkowo przepłukać. Do takiego płukania dodajcie dużą łyżkę gliceryny, która dostępna jest w internecie jak i w stacjonarnej aptece, kosztuje on zaledwie kilka złotych. Możecie również wykorzystać do tego specjalnego płynu do płukania. Sprawdzi się przy wełnianych tkaninach, jednak po co za niego przepłacać. Do płukania możemy użyć również zwykłego płynu.

Zobacz też: http://www.mobilebeauty.pl/jak-nie-witac-sie-z-psem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here