Zabawy dla dzieci

Czas, kiedy dziecko bawi się swobodnie jest istotną częścią jego rozwoju. Zapewnienie czasu na taką zabawę pomaga budować wyobraźnię i kreatywność dziecka, a także umiejętności rozwiązywania problemów. Oto kilka świetnych pomysłów, które dadzą Ci inspirację, kiedy zastanawiasz się czym zająć malucha.
Wszystkie dzieci są inne i wszystkie mają indywidualne upodobania jeśli chodzi o grę. Ale przedszkolaki uwielbiają następujące rodzaje zabaw:
Gra w udawanie: przedszkolaki używają różnego rodzaju akcesoriów, takich jak przebrania, aby rozgrywać dziwne lub nieprawdopodobne scenariusze, wypróbowywać różne role, takie jak bycie mamą lub tatą, i odkrywać oraz nazywać swoje emocje.
Brudzenie się: bawienie się farbami, wodą, piaskiem lub brudem jest świetnym punktem wyjścia dla rozwoju dziecka. Dzieci lubią również odkrywać różne tekstury, zapachy, kolory i tak dalej.
W nieustannym ruchu: skakanie, bieganie, kopanie piłki i wspinanie się na placu zabaw oraz w innym bezpiecznym środowisku uczy przedszkolaki koordynacji i równowagi oraz tego, jak daleko mogą się posunąć w odkrywaniu swoich granic.
Piosenki, książki, zagadki i rymy: pomagają poprawić język i słownictwo twojego dziecka. Dzięki tym zajęciom zobaczysz zabawną stronę osobowości Twojego przedszkolaka!
Sortowanie: czynności takie jak sortowanie klocków, przycisków lub kołków pomagają budować podstawowe umiejętności matematyczne i umiejętności liczenia – wystarczy po zakończeniu zabawy spakować małe przedmioty, aby uniknąć zadławienia.
Proste gry planszowe: tego typu gry dają przedszkolakom szansę na naukę na zmianę, przestrzeganie zasad, liczenie i granie fair. Mimo, że granie w grę planszową może być początkowo wyzwaniem dla dzieci, z czasem Twoje dziecko może nauczyć się cieszyć tego typu zabawą.
Pamiętaj, że Twoje dziecko potrzebuje dużo czasu na swobodną zabawę. Czasami może to być coś aktywnego, jak taniec. Innym razem może po cichu sortować bloki samo. Ustrukturyzowane zajęcia z muzyką lub gimnastyką mogą być świetną zabawą, ale Twoje dziecko potrzebuje czasu i bezpiecznego środowiska domowego, aby się uczyć, odkrywać świat i bawić się.
Przez pierwsze cztery lata życia Twoje dziecko będzie bardziej zainteresowane zabawą z innymi dziećmi i wymyślaniem ich własnych wspólnych gier i zasad. Może być lepsze w dzieleniu się i zamienianiu zabawkami, ale nadal będzie potrzebowało twojego wsparcia i zachęty.
Po pięciu latach dzieci są znacznie bardziej świadome swojego miejsca w świecie i chętnie dopasowują się do innych dzieci. Zasadniczo Twoje dziecko zechce przestrzegać zasad w domu i przedszkolu lub szkole. W tym wieku przedszkolaki rozumieją, że inni ludzie również mają uczucia i zaczynają rozwijać empatię. Pomaga to w nawiązywaniu i podtrzymywaniu przyjaźni przedszkolaków.
Rodzina i dom wciąż znajdują się w centrum uwagi Twojego dziecka, a Ty nadal jesteś najważniejszą osobą w życiu Twojego przedszkolaka. Dlatego zabawa z Tobą wciąż jest bardzo wysoko na liście rzeczy, które dziecko chce i musi robić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here