Zakres usług oferowanych przez radcę prawnego

Radca prawny to wysoko wyspecjalizowana osoba, która może wspomóc rozwiązywanie problemów z różnych dziedzin prawa. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz poznać zakres usług oferowanych przez radcę prawnego.

Prawo gospodarcze

Radca prawny może być bardzo pomocny w przypadku prowadzenia dość zróżnicowanych spraw. Mogą być one na przykład związane z taką dziedziną prawa, jak prawo gospodarcze. Usługi w tym zakresie obejmują przede wszystkim stałą obsługę przedsiębiorców oraz rozwiązywanie problemów prawnych, które występują podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Wśród różnych usług z tego zakresu można na przykład wymienić doradztwo prawne, pomoc w sporządzaniu różnego rodzaju umów, a także zastępstwa procesowe przed sądami. Oprócz tego radca może również wspomóc podczas prowadzonych negocjacji oraz zajmować się obsługą prawną zgromadzeń wspólników. Współpraca z radcą prawnym jest niezwykle ważnym aspektem działalności każdego przedsiębiorstwa.

Prawo cywilne

Wśród usług oferowanych przez radcę prawnego można również wymienić różnego rodzaju działania, które w bezpośredni lub pośredni sposób związane są z prawem cywilnym. Pomoc prawnika na pewno okaże się bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Radca pomoże przede wszystkim w sprawach związanych z prawem spadkowym, a także różnego rodzaju sprawami o odszkodowanie. Dodatkowo wśród oferowanych usług można również wymienić sprawy związane z nieruchomościami oraz prawem do nich, sprawy występujące w postępowaniach egzekucyjnych, a także sprawy w postępowaniu upominawczym oraz nakazowym.

Prawo rodzinne

Kolejną dziedziną prawa, w której pomocne może okazać się wsparcie radcy prawnego z całą pewnością jest prawo rodzinne. Prawo rodzinne w dużej mierze związane jest z funkcjonowaniem rodziny, małżeństwa, a także dzieci. Wśród najczęstszych spraw prawa rodzinnego można wymienić w szczególności sprawy o rozwód, separację, a także podział majątku. Oprócz tego prawnik może wspomóc również w sprawach o ustalenie alimentów i podział władzy rodzicielskiej oraz w sprawach związanych z ubezwłasnowolnieniem. Pomoc bywa przydatna również w przypadkach związanych z postępowaniami dotyczącymi odpowiedzialności karnej nieletnich w rodzinie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here