Nitonakrętki są coraz popularniejsze

Eksperci, którzy analizują nie od dzisiaj tę branżę zauważają, że coraz więcej osób stosuje nitonakrętki. Dlaczego taka sytuacja ma miejsce? Co się do niej przyczynia? Jakie nitonakrętki można wybrać z szerokiej oferty w sklepach?

Zalety stosowania nitonakrętek

Nitonakrętki nie bez powodu są popularne. Warto zapamiętać sobie raz na zawsze, że elementy tego typu posiadają gwintowaną wewnętrznie część. Ich konstrukcja wpływa na to, że można na przykład bez problemu łączyć rozmaite cienkościenne elementy, w których nie ma możliwości dokonania nagwintowania otworu. Tymi cienkościennymi akcesoriami mogą być na przykład cienkie blachy itp. Z czego składają się nitonakrętki? To część gwintowana, kołnierz oraz część niegwintowana cienkościenna. Akcesoria z tej grupy są między nimi bardzo uniwersalne. Mogą być stosowane w przemyśle, budownictwie. Nie tylko przez zawodowców, ale także przez amatorów, którzy samodzielnie chcą wykonać rozmaite prace przydomowe, remontowe itp.

Na uwagę zasługuje także stosunkowo prosta praca z tymi elementami. Jak to wszystko wygląda w praktyce? Na początek trzeba wkręcić trzpień od strony kołnierza. Następnie należy wykonać osadzenie nitonakrętki w odpowiednio przygotowanym do tego otworze. W dalszej kolejności konieczne jest dociśnięcie nitonakrętki przez kołnierz do danego materiału. Co dzieje się dalej? Osoby, które pracują z nitonakrętkami muszą wykonać tak zwane spęczenie (poprzez powrotny ruch trzpienia). Na samym końcu wykonywane jest zaś usunięcie trzpienia przez jego sprawne wykręcenie. Uniwersalność oraz stosunkowo prosty montaż są doceniane przez coraz więcej fachowców. Aby nitonakrętki były prawidłowo instalowane, dobrze jest posiadać odpowiedniej jakości zaciskarki.

Jakie nitonakrętki można wybrać?

Konkurencja na rynku jest naprawdę bardzo spora – może to wyłącznie cieszyć, ponieważ można zdecydować się na różne produkty z tej kategorii. Nitonakrętki dzielimy między innymi ze względu na rodzaj materiału. Bardzo popularne są akcesoria zrealizowane przy użyciu stali nierdzewnej. Są to między innymi nitonakrętki przelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem stożkowym zredukowanym pracujące w zakresie M4 – M8. Warto dodać, że elementy tego typu są wykonywane także przy użyciu stali węglowej. Wtedy mają rozmiar od M3 do M10. Bez żadnego problemu można również zdecydować się na nitonakrętki z aluminium. Dlaczego takie elementy są wykonywane i wybierane? Ze względu na elastyczność – takie nitonakrętki są dużo prostsze w montażu w porównaniu do wyżej wymienionych.

Zobacz aktualną ofertę – nitonakrętki od Stalmut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here