Nie bój się psychologa!

0
992

Żyjemy w coraz bardziej dynamicznym, zmieniającym się społeczeństwie. Na każdym kroku widzimy ludzi goniących za sukcesem, poważaniem lub pieniędzmi, a rozmowy z innymi przepełnione są opowieściami o kolejnych osiągnięciach. Świat wywiera na nas ogromną presję oczekując, że będziemy najlepsi, najszybsi i najsprawniejsi. W tym całym pędzie bardzo łatwo jest się zagubić i zatracić poczucie szczęścia. Jeśli więc codziennie życie przestaje Cię cieszyć, unikasz kontaktu z bliskimi, wszystko widzisz w ciemnych barwach lub wciąż zmagasz się z ciężkimi przeżyciami z przeszłości to najwyższa pora zadbać o zdrowie psychiczne. Dobrym krokiem do rozpoczęcia pracy nad sobą jest wizyta u psychologa.

Wokół poradni psychologicznych narosło wiele mitów i negatywnych skojarzeń. Z tego powodu wiele osób obawia się rozpocząć terapię, wierząc, że poradzą sobie sami ze swoimi problemami. Obawy te są nieuzasadnione i często wynikają z niewiedzy. Przed pierwszą wizytą warto dowiedzieć się jak przebiega konsultacja psychologiczna. Zadaniem psychologa jest stworzenie intymnej atmosfery i poczucia zaufania, w końcu tej osobie powierzysz swoje problemy i troski. W pierwszej kolejności to pacjent opowiada o swoim problemie, a specjalista przyjmuje postawę słuchacza, dlatego przed wizytą koniecznie się przygotuj. Sprecyzuj swój problem, przywołaj sytuacje, które negatywnie na Ciebie wpłynęły. Wielu pacjentów przed pierwszą wizytą spisuje swoje spostrzeżenia na kartce, aby podczas wizyty nie zapomnieć o ważnych elementach.

Nie oczekuj, że pierwsza wizyta rozwiąże Twój problem. To spotkanie ma na celu poznać specyfikę Twojej sytuacji, dzięki której psycholog dobierze odpowiednie metody pracy. Nie ma też konkretnej ilości spotkań, które wystarczą do zakończenia sprawy. Zaangażuj się w spotkania i pozwól specjaliście działać, a na pewno niedługo zobaczysz efekty.

Poszukiwanie odpowiedniej osoby nie powinno być trudne. Niemalże każdy psycholog Warszawa lub innych miastach ma swoją stronę w internecie, dzięki której możesz sprawdzić jego doświadczenie i specjalizację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here