Jak kupować odzież dla niemowląt przez Internet? 5 cennych porad dla rodziców

Możliwość kupienia ubrań dla malucha online to prawdziwe wybawienie dla młodych rodziców, którzy często nie mają zbyt dużo wolnego czasu. Dotyczy to zwłaszcza rodzin, dla których zorganizowanie wyprawy do sklepu stacjonarnego w pierwszych miesiącach życia dziecka może być niemałym wyzwaniem logistycznym. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas internetowych zakupów w sklepie z odzieżą dla niemowląt.

Sprawdź skład ubranka

Niemowlęta mają delikatną i wrażliwą skórę, dlatego wybór odpowiedniej tkaniny jest niesamowicie ważny. Z całą pewnością należy unikać sztucznych włókien, które nie są przewiewne oraz mogą wywołać reakcje alergiczne i spowodować podrażnienia. Ubranka dla niemowląt najczęściej są wykonane z naturalnej bawełny i najlepszym wyborem jest jej stuprocentowa zawartość w składzie. Taki materiał pozwala skórze oddychać, przez co dziecko mniej się poci, a to z kolei chroni przed otarciami, potówkami czy też przewianiem.

Kupuj z wyprzedzeniem

W pierwszych miesiącach życia dziecko dość szybko rośnie, co warto wziąć pod uwagę podczas internetowych zakupów. Jeśli ubranka mają być dostarczone np. za dwa tygodnie, to maluch może urosnąć przez ten czas nawet o 1,5 centymetra. Z tego powodu po zmierzeniu niemowlaka i porównaniu jego wymiarów z tabelą rozmiarów warto wybrać odzież z odpowiednim zapasem. W ten sposób można uniknąć sytuacji, gdy zamówione śpioszki zwyczajnie będą za małe bądź dziecko wyrośnie z nich po dwóch tygodniach.

Dopasuj do garderoby

Obecnie ubranka dla niemowląt są tak urocze, że niekiedy trudno im się oprzeć. Warto jednak zastanowić się, czy wybrane ciuszki w ogóle się przydadzą. Różowa tiulowa spódniczka może zupełnie nie pasować do codziennej garderoby maluszka, a na dodatek w najbliższym czasie nie będzie żadnych okazji do włożenia jej. Ponadto niemowlęta dość szybko wyrastają z ubrań, więc za kilka miesięcy zwyczajnie nie będzie z nich użytku. Warto zatem stawiać na uniwersalną odzież, a odświętne stroje traktować raczej jako dodatek do garderoby maluszka, a nie jej bazę.

Pomyśl o praktyczności

Podczas zakupów online warto dobrze przyjrzeć się zdjęciom i przeczytać opis produktu. W ten prosty sposób można dowiedzieć się sporo na temat praktyczności ubranek. Na co dzień najbardziej przydadzą się stroje, które umożliwią szybką zmianę pieluchy. Należy wziąć pod uwagę, że większość niemowląt nie przepada za ubieraniem, a już zwłaszcza nie lubi przekładania czegoś przez głowę. Dla wygody rodziców i ich dzieci ubranka w sklepie Tuszyte.pl przeważnie mają zapięcia z przodu, w kroku bądź na ramionach.

Przejrzyj opinie klientów

Przezorny zawsze ubezpieczony – to powiedzenie w przypadku wirtualnych zakupów jest szczególnie ważne. Zapoznanie się z ocenami i komentarzami innych klientów może pomóc w uniknięciu wielu nieprzyjemnych sytuacji. Z umieszczonych w sieci opinii można dowiedzieć się sporo np. o jakości ubrań, zgodności zdjęć z rzeczywistością, obsłudze klienta i polityce zwrotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here