Dlaczego warto wypróbować soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to rozwiązanie obecnie stosowane równie często, jeśli nie częściej niż okulary optyczne, pozwalające w niewidoczny i w pełni komfortowy sposób skorygować wady wzroku. Współcześnie produkowane soczewki powstają z delikatnych materiałów hydrożelowych, dzięki czemu są praktycznie niewyczuwalne na powierzchni oka po aplikacji i można je stosować przez cały dzień, nawet pracując przed monitorem komputera czy w pomieszczeniach klimatyzowanych. Dlaczego warto wypróbować soczewki kontaktowe – oto najważniejsze powody.

Soczewki dla osób aktywnych fizycznie

Coraz powszechniej staramy się włączać regularne ćwiczenia w nasz codzienny plan dnia. Soczewki, np. marki Acuvue, pozwalają uprawiać właściwie każdy rodzaj sportu, w tym gry zespołowe, jogging czy nawet sporty ekstremalne. Są wygodne w użyciu, bo nie ograniczają w żaden sposób pola widzenia, nie parują pod wpływem zmiany temperatur, ani nie ulegają uszkodzeniu mechanicznemu, jak w przypadku okularów, co może być groźne dla zdrowia. Warto zwrócić jednak uwagę na wybór rodzaju soczewek w przypadku uprawiania sportów takich jak pływanie. W wodzie basenowej czy innych zbiornikach mogą występować mikroorganizmy, które osadzając się na soczewkach powodują stany zapalne. Dlatego w przypadku pływania warto wypróbować soczewki jednodniowe, które wyrzucamy po użyciu nie narażając oczu.

Soczewki do korygowania różnych wad wzroku

Marka Acuvue proponuje obecnie soczewki do korygowania najczęściej występujących wad wzroku. Do najpopularniejszych należą soczewki sferyczne, którymi koryguje się krótkowzroczność i dalekowzroczność. Dostępne są jednak również soczewki kontaktowe dla osób z wadą astygmatyzmu – tzw. toryczne, z cylindrami pozwalającymi na skupienie promieni światła na siatkówce i zniwelowanie zniekształceń związanych z nieprawidłową krzywizną rogówki czy soczewki multifokalne stworzone z myślą o korygowaniu prezbiopii. Są one doskonałą alternatywą dla konieczności noszenia okularów progresywnych i pozwalają wyraźnie postrzegać zarówno przedmioty położone blisko, jak i daleko. Poznaj więcej informacji na: https://www.acuvue.pl/fakty-i-mity-o-soczewkach

Kto jeszcze może nosić soczewki kontaktowe?

Soczewki mogą obecnie wypróbować nawet nastolatki czy dzieci, którym pozwolą one na uzyskanie większej pewności siebie, tak ważnej w okresie dorastania. W takim przypadku rodzice muszą jednak zwrócić im szczególną uwagę na zachowanie odpowiedniej higieny i regularną pielęgnację soczewek w przypadku wybrania szkieł dwutygodniowych. Zasadniczo jednak w dzisiejszych czasach, po konsultacji z okulistą lub optometrystą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby niemal każda osoba z wadą wzroku wypróbowała soczewki kontaktowe i nosiła je na stałe lub wymiennie z okularami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here