Design i technologia oficjalnej piłki na Euro 2020

0
1114

Piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, a na najbardziej prestiżowe turnieje tj.: Euro czy Mistrzostwa Świata czekają z niecierpliwością miliony fanów. Na owe imprezy sportowe, odbywające się zazwyczaj co cztery lata przygotowywana jest specjalna piłka. Adidas Euro 2020 lub Unifornia, jak brzmi jej oficjalna nazwa, jest futbolówką, którą najbliższy turniej, najlepsi piłkarze świata będą rozgrywali swoje mecze. Ma ona symbolizować jedność i euforię.

Piłka Adidas Euro 2020 – jej wygląd i design

Piłka Adidas Euro 2020 wykorzystuje najnowsze dostępne technologie, a poza tym niesie również ze sobą pewne wartości, z którymi utożsamia się UEFA. Prezentacja piłki, przeznaczonej na Euro, które w związku z sytuacją na świecie zostało wyjątkowo przesunięte na 2021 rok, odbyła się na początku listopada 2019 roku. Piłka została wykonana z materiału Hi White, który sprawi, że podczas oglądania meczów Euro, będzie ona doskonale widoczna dla widzów. Głównym kolorem nowej futbolówki od Adidasa została biel. Razem z czarnymi liniami, które wyglądają, jakby zostały namalowane pędzlem, mają symbolizować równość na świecie. Na Mistrzostwach Europy spotykają się różne kultury. Symbolizują to jaskrawe kolory, które znajdują się blisko czarnych linii. Ostatnim oraz ciekawym elementem, znajdującym się piłce Adidasa, przygotowanej na Euro 2020 są współrzędne geograficzne miast, w których rozegra się turniej. Będzie on wyjątkowy, gdyż po raz pierwszy nie będzie jednego lub dwóch państw, organizujących Euro, ale odbędzie się on w 12 miastach-gospodarzach w 12 różnych krajach. Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy będą wyjątkowe również z innego powodu. Po raz pierwszy odbędą się nie 4, a 5 lat po ostatnim, które rozegrało się w 2016 roku we Francji.

Piłka Adidas Euro 2020 – testy i technologia

Oficjalna piłka Adidasa na Euro 2020 była już niejednokrotnie testowana przez amatorów, ale również profesjonalnych piłkarzy, których nazwiska są objęte tajemnicą. Według ludzi, którzy ją testowali, piłka ma przewidywalną trajektorię lotu oraz zapewnia zawodnikom lepsze czucie futbolówki. Zasługą jest powierzchnia piłki, która jest teksturowana. Poza tym nie zmienia się jej charakterystyka, nawet kiedy pada deszcz, gdyż jak obiecuje producent, zmniejszono absorpcję wody. Natomiast aby zmianie nie ulegało ciśnienie piłki, umieszczono w niej bardzo szczelny zawór. Na uwagę zasługuje również ekologiczne podejście, podczas tworzenia futbolówki. Produkcja jej została oparta na wykorzystaniu atramentu i kleju, które bazują na wodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here