alkoholik

Pewnie zainteresowaliśmy się ostatnio tematyką alkoholu. Sami może nawet należymy do osób, które od niego nie stronią i od czasu do czasu chętnie sięgną po butelkę ulubionego piwa czy wina. Nie ma w tym nic złego, dopóki potrafimy utrzymać w tym umiar i nie sięgamy po to wszystko nadmiernie. Zatem chętnie przekonamy się, co się może z nami stać, gdy zaczynamy przesadzać i gdy nie wiemy już, co możemy zrobić, by wszystko było z nami w porządku.

Zacznijmy od tego, jakie uszkodzenia mózgu w przebiegu alkoholizmu. Okazuje się, że taka prosta i przyjemna rzecz jak piwo może naprawdę wiele zmian wprowadzić w naszym całym ciele. Wiemy na pewno o tym, że nadmierne spożycie na pewno niszczy naszą wątrobę, a także źle wpływa na prace nerek czy innych narządów wewnętrznych w naszym organizmie. Dlatego chętnie dowiemy się o tym wszystkim, zanim doprowadzimy do poważnych zmian u siebie. Poza tym alkohol wpływa także na nasz mózg. Niektóre osoby, które mają z nim problem, skarżą się na coś takiego jak amnezja alkoholowa. Inni na pewno zauważają u siebie palimpsesty alkoholowe. Dlatego warto udać się do lekarza, gdy zauważamy, że zaczynamy mieć poważny problem ze spożywaniem tego trunku i chcielibyśmy w końcu sobie z nim poradzić tak, by nam nie przeszkadzał. W każdym razie na pewno warto dbać o swoje zdrowie.

Alkohol został stworzony dla ludzi. Dlatego nie oznacza to od razu, że musimy całkowicie z niego zrezygnować i porzucić. Na pewno nie będzie to proste. Zwłaszcza że korzystamy z niego w różny sposób na co dzień. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, że trzeba w tym zachowywać zawsze umiar, zanim doprowadzimy u siebie do zmian w organizmie, których nie będzie się już dało cofnąć i będziemy musieli żyć ze źle działającymi narządami wewnętrznymi, które na pewno nie będą już do końca pełniły swojej funkcji. Zatem na pewno powinniśmy na to wszystko uważać.

Poza tym alkohol ma jeszcze jedną wadę. W dużych ilościach może doprowadzić nas do stanu agresji, gdy nie panujemy nad sobą i gdy możemy wyrządzić krzywdę sobie, innym, a przede wszystkim naszym bliskim, którzy niczym nam nie zawinili. Dlatego powinniśmy z tym uważać. Wiele osób po alkoholu znęca się nad rodzinami, bije je i robi im złe rzeczy. Dlatego warto uważać na siebie, jeśli nam naprawdę zależy nam naszej rodzinie i pragniemy dla niej wszystkiego, co najlepsze.

Zatem wiemy już doskonale, że alkohol nie jest ani dobry, ani do końca zły. Wszystko zależy od tego, jak sami będziemy do niego podchodzić i jak będziemy z niego korzystać.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/amnezja-alkoholowa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here