anestezjolog

Anestezjolog to lekarz specjalista, który zajmuje się wykonywaniem znieczulenia na pacjencie przed różnorodnymi zabiegami. W medycynie jego obowiązki są niezastąpione. Mało kto mógłby dać sobie radę z przechodzeniem operacji będąc w pełni świadomym. Większość z nas może myśleć, że taki zawód jest niezbyt wymagający, ze względu na to, że jesteśmy przekonani, że jest to tylko wykonanie zastrzyk. Jednak prawda okazuje się nieco inna. Dzisiaj jednak skupimy się na kwestiach finansowych wynikających z wykonywania takiego zawodu. Ile zarabia anestezjolog? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-anestezjolog/ 

Ile jest w stanie zarobić anestezjolog w naszym kraju?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite osoby która pracuje na stanowisku anestezjologa w Polsce wynosi 6390 zł brutto. Co drugi lekarz anestezjolog otrzymuje pensję w wysokości od 4710 zł do 9080 zł. 25% najgorzej zarabiających lekarzy w kraju zarabia kwoty znajdującej się poniżej 4710 zł brutto. Na zarobki wyższe, niż 9080 zł brutto, może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych lekarzy anestezjologów w naszym kraju. Dodatkowo jako ciekawostkę możemy podać fakt, że w takim zawodzie pracuje około 5% więcej mężczyzn, niż kobiet.

Anestezjolog – średnie zarobki w Polsce

Średnie zarobki w naszym kraju na stanowisku anestezjologa wynoszą około 2950 zł netto. Najlepiej zarabiający lekarze tego zawodu otrzymują wynagrodzenie w wysokości około 4100 zł netto i więcej. Z kolei mniej zarabiający około 2150 zł netto i mniej.

Najwięcej są w stanie zarobić anestezjolodzy województwa pomorskiego, opolskiego, mazowieckiego, łódzkiego i podkarpackiego. Tam średnie wynagrodzenie wynosi od około 3410 zł do około 2930 zł netto.

Najmniej z kolei możemy liczyć w województwach wielkopolskim i lubelskim, a także dolnośląskim oraz podkarpackim. Tam zarobki takich specjalistów wynoszą od około 2500 zł do 2200 zł netto.

Jeżeli pod lupę weźmiemy miasta, to najlepiej zarabiający mi przedstawicielami takiego zawodu są specjaliści z Gdańska – 3 410 zł netto, Warszawy – 3000 zł netto oraz Łodzi – 2910 zł netto.

Zobacz też: http://mamatezkobieta.pl/recepcjonistka-ile-zarabia/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here