Sposoby na rozstępy

Rozstępy to problem spędzający sen z powiek kobietom o wiele bardziej niż cellulit. Chociaż występują rzadziej niż „pomarańczowa skórka”, to kiedy już się pojawią, pozbycie się tego defektu jest dosyć trudne.

Rozstępy pojawiają się wtedy, kiedy nasze ciało w krótkim czasie zmienia swoją wagę i proporcje, a skóra zostaje mocno rozciągnięta. Stąd też wiele kobiet po raz pierwszy ma z nimi do czynienia w trakcie ciąży, gdy pojawiają się na brzuchu, często udach i pośladkach. „Lubią” towarzyszyć także przybieraniu na wadze. Niektóre dziewczyny nabawiają się ich w trakcie dojrzewania, kiedy zmienia się budowa sylwetki. Bywają także zmorą hodujących bicepsy amatorów siłowni.

U jednych osób rozstępy nie pojawią się w ogóle nigdy albo będą ledwie widoczną, cienką pajęczyną, inne dorobią się sinych pręgów wyraźnych jak na sierści tygrysa. Zapobieganie ich powstawaniu zredukuje widoczność rozstępów, ale nie zawsze można ich uniknąć – zdaje się, że geny i wiek mogą mieć większy wpływ niż używane kosmetyki. Sprawa nie jest jednak kompletnie beznadziejna.

Z początku rozstępy mają różowy czy czerwonawy albo fioletowawy odcień. To znaczy, że są świeże, a zerwana tkanka łączna pod skórą jeszcze się nie zabliźniła. Stan ten może trwać od kilku tygodni do nawet dwóch lat, zależnie od wielkości rozstępów i organizmu danej osoby. Wtedy właśnie walka z tymi liniami jest najłatwiejsza. Kiedy rozstępy całkowicie zbieleją, to mają one strukturą podobną do starych blizn – które, jak każdy wie, usunąć całkowicie jest znacznie trudniej niż świeże po zagojeniu.

Jakie zabiegi na rozstępu zaoferuje nam kosmetyczka? Łódź ma wiele gabinetów (zobacz: swiaturody.com/lodz,kosmetyczka,9.html), wystarczy poszukać w internecie ofert albo odwiedzić jeden z nich. A świeże i drobne rozstępy pomóc mogą masaże z użyciem ujędrniających, regenerujących skórę substancji czy też okłady. Bardzo skuteczne w walce z rozstępami może być również mikrodermabrazja. Wygładza ona świetnie blizny potrądzikowe, a w swojej podskórnej strukturze rozstępy to nic innego, jak rodzaj blizn, chociaż nie mieliśmy do czynienia z otwartą raną. Seria zabiegów spłyci je i pobudzi skórę do odnowy – jeśli zadziałamy odpowiednio wcześnie, mogą nawet zniknąć zupełnie bez śladu. Podobnie skuteczna będzie mezoterapia albo specjalne zabiegi ultradźwiękami.

Kiedy trzeba wytoczyć działa większego kalibru, szansą na pozbycie się nieestetycznych pręgów jest laser. Podczas zabiegu zrywa połączenia kolagenowych włókien głęboko w skórze, wymuszając ich regenerację – a więc budowę od nowa prawidłowej struktury.

Na walkę z rozstępami uzbroić się należy w cierpliwość, wymagać to bowiem może długiej serii zabiegów. Ale efekt w postaci ich spłycenia i wygładzenia albo wręcz całkowitej likwidacji jest możliwy do osiągnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>