Leczenie kanałowe w Gdańsku

Jeżeli chcesz mieć zdrowe zęby, które będą ci służyły przez długie lata, to powinieneś dbać o nie w odpowiedni sposób. Przede wszystkim bardzo ważne jest staranne szczotkowanie uzębienia po każdym posiłku. Jeżeli nie masz warunków do tego, aby wymyć zęby to chociaż przepłucz jamę ustną specjalnym płynem, by pozbyć się resztek pokarmowych z przestrzeni między zębami. Są jednak sytuacje, w których pomimo starannej pielęgnacji zębów i regularnych wizyt profilaktycznych w gabinetach stomatologicznych nie udaje się zapobiec chorobom zębów. Niekiedy niezbędne staje się leczenie kanałowe.

Czym jest leczenie kanałowe [https://pl.wikipedia.org/wiki/Leczenie_kana%C5%82owe] i czy prawdziwe są twierdzenia na jego temat, że jest to zabieg bardzo bolesny mogący powodować liczne komplikacje?

Leczenie kanałowe, żargonowo zwane endodoncją, to usuwanie nieodwracalnych zmian chorobowych jakie zaszły w miazdze zęba. W pierwszej fazie leczenia lekarz stomatolog starannie oczyszcza korzenie oraz komorę całego zęba z miazgi zębowej, na której można zaobserwować zaawansowane procesy chorobowe niemożliwe do odwrócenia i wyleczenia inną metodą. Po zdezynfekowaniu pustych komór następuje wypełnienie ich specjalnym materiałem dentystycznym. Najczęściej do tego celu wykorzystywana jest gutaperka, która jest materiałem biozgodnym. Ostatnim etapem leczenia kanałowego jest odbudowa ubytku zębowego w taki sposób, aby uniemożliwić powtórne zakażenie kanałów zębowych.

Większość osób stara się uniknąć leczenia kanałowego z obawy o możliwy ból, który może pojawić się w trakcie zabiegu. Są to częściowo nieuzasadnione obawy, gdyż obecnie stosowane metody znieczulenia miejscowego praktycznie do zera eliminują możliwość odczuwania silnego bólu. Może on jednak wystąpić już po skończonej wizycie u lekarza, kiedy znieczulenie przestanie działać. W uzasadnionych przypadkach zabieg endodoncji może być przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym.

W przypadku, gdy odczuwasz silny ból zębów nie zwlekaj z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Jeżeli zareagujesz na czas, może okazać się, że leczenie kanałowe nie będzie potrzebne i ząb uda się uratować innymi metodami. Aby znaleźć gabinet dentystyczny zlokalizowany najbliżej twojego miejsca zamieszkania, wystarczy że w wyszukiwarkę internetową wpiszesz frazę “dentysta Gdańsk” lub “stomatolog Gdańsk” [http://dentysta-stomatolog.com/gdansk,1.html]. Spośród mnóstwa wyników wybierzesz gabinet, który najlepiej będzie odpowiadał twoim preferencjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>