Kuracja parafinowa dłoni – sekret pięknych rąk zimową porą

Jesień nadciąga coraz większymi krokami, a wraz z nią znaczne ochłodzenie, które będzie rosnąć wraz z nadejściem kalendarzowej zimy. A zima to czas, gdy nasze dłonie będą wystawione na działanie niekorzystnych warunków środowiskowych. Jak w tym okresie zadbać o to by nasze dłonie wyglądały zdrowo i pięknie? Jednym ze sposobów, umożliwiających ziszczenie tego założenia jest zastosowanie kuracji parafinowej na dłonie.

Jak wygląda zabieg?

Po pierwsze peeling. By substancje odżywcze zawarte w parafinie mogły dotrzeć jak najgłębiej, konieczne jest uprzednie złuszczenie martwego naskórka znajdującego się na rękach. Na tak przygotowaną skórę nakłada się warstwę maski odżywczej czy kremu nawilżającego. Kolejnym krokiem jest trzykrotne zanurzenie dłoni w ciepłej kąpieli parafinowej oraz ścisłe nałożenie na ręce foliowych rękawiczek. Dodatkowo nasze dłonie mogą również zostać przykryte ręcznikiem dla lepszego utrzymania ciepła. Tak sporządzony kompres trzyma się na dłoniach 20-30 minut. Po upływie tego czasu parafina powinna zostać usunięta z rąk wraz z rękawiczką.

Jakie są efekty kuracji parafinowej?

Zabieg parafinowy powoduje głębokie nawilżenie skóry, przywracając jej elastyczność i miękkość. Co za tym idzie skóra staje się mocniejsza i bardziej odporna na niekorzystne działanie zimna. Dodatkowo, ze względu na przeprowadzanie zabiegu przy zastosowaniu wysokiej temperatury składniki pielęgnacyjne zawarte w parafinie mogą zostać łatwiej oraz głębiej wchłonięte przez naszą skórę i pozostać z nami na dłużej. Decydując się na zastosowanie zabiegu parafinowego na dłonie zastrzyk zdrowia otrzymają nie tylko nasze ręce, ale również paznokcie i skórki. Uzyskany efekt jest natychmiastowy! Co więcej, specjalnym atutem ciepłej kąpieli parafinowej jest poprawa krążenia krwi, rozluźnienie mięśni i doznanie odczucia ogólnego odprężenia.

Brzmi zachęcająco, prawda? Konieczne jest tu udzielenie odpowiedzi na jeszcze jedno pytanie: Gdzie możliwe jest dokonanie takiego zabiegu, może kosmetyczka Warszawa {oferty na Świat Urody}? Tak z pewnością. Mnogość zalet wpisanych w zabieg przy zastosowaniu gorącej parafiny powoduje, że praktycznie każdy salon kosmetyczny posiada go w swojej ofercie.

3 myśli na temat “Kuracja parafinowa dłoni – sekret pięknych rąk zimową porą”

  1. Dzięki za sugestię, zastanawiam się tylko czy jak ktoś ma zmiane chorobowa na skórze to czy on pomoże, czy w ogóle jest bezpieczny w takiej sytuacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>