Jak zadbać o zdrowie zębów?

Zdrowe zęby to piękny uśmiech. Stan naszego uzębienia może jednak mówić o zdrowiu całego naszego organizmu. Co zatem zrobić, aby zęby które mamy towarzyszyły nam jak najdłużej lub całe życie?
Obecnie bardzo dużo ludzi w wieku 40-50 lat ma już sztuczne uzębienie i całościowe lub częściowe protezy. Wynika to z tego, że kiedyś nie dbano tak o uzębienie a kosmetyki pomagające w pielęgnacji można było policzyć na palcach jednej ręki. Sama jakość tych preparatów nie była taka jak dzisiejszych kosmetyków.
Bełchatowskie kosmetyczki oferują zabiegi w dziedzinie wybielania i poprawienia wyglądu uzębienia. Jednak aby tego dokonać, trzeba spełnić jeden bardzo ważny warunek – mieć w pełni zdrowe zęby. Pierwszym i podstawowym elementem dbania o zęby jest ich regularne czyszczenie, co najmniej dwa razy dziennie. Stomatolodzy i kosmetyczka w Bełchatowie (https://swiaturody.com/belchatow,kosmetyczka,9.html) radzą, aby przed każdą wizytą w salonie urody zęby były dokładnie wyczyszczone. Prawidłowe mycie zębów powinno trwać około 3 minuty. Miękkość szczoteczki powinna być dostosowana do rozmieszczenia zębów w łuku szczękowym. Dla osób z nadwrażliwością szkliwa i tendencją do krwawienia dziąseł zalecane są szczoteczki z miękkimi włoskami. Szczoteczkę do zębów należy wymieniać średnio co 3 miesiące, jednak jeżeli ktoś ma ochotę robić to co miesiąc – nie ma żadnych przeciwwskazań. Zęby należy szczotkować delikatnymi kolistymi
ruchami, nie należy szorować wzdłuż łuku zębowego ponieważ podrażnia to dziąsła i może powodować powstawanie rowków w zębach oraz odsłaniać kanaliki nerwowe. Podczas dbania o zęby należy również czyścic język, ponieważ tam znajduje się mnóstwo bakterii. Można to robić częścią służąca do mycia zębów w szczoteczce lub specjalnie przystosowaną gumką znajdującą się na jej powierzchni.
Ważny jest dobór odpowiedniej pasty. Jeżeli stawiamy na zdrowie zębów, a mnie na ich wygląd to powinniśmy korzystać z past z dużą ilością wapnia i fluoru. Pasty wybielające powinny być unikane, ponieważ bardzo często zawierają krzemionkę, która ściera szkliwo zęba. Inne pasty zawierają nadtlenek karbamidu, który również jest szkodliwy jeżeli jego zawartość wynosi więcej niż 16 procent. Innym bardzo dobrym sposobem jest czyszczenie za pomocą nici dentystycznej, która czyści obszary między zębami, do których zwykła szczoteczka nie ma dostępu. Dobrze jest stosować nici, które zawierają fluor.
Warto jest też jak najszybciej odwiedzić stomatologa, jeżeli osłaniają nam się szyjki i szybko rozpocząć leczenie. W przypadku zbagatelizowania tego typu objawów, zęby mogą wypaść już w niedalekiej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>